Szatnia automatyczna. Niezbędne wyposażenie pralni.

Dobrze prosperująca, duża pralnia potrzebuje automatycznej szatni, czyli inteligentnego transportera odzieży, który pomoże w sortowaniu prania i usprawni obsługę klientów. Takie urządzenie może w dobie ogromnej konkurencji na rynku usług pralniczych decydować o sukcesie albo porażce naszego biznesu. Jakie zalety posiada szatnia automatyczna?

Największe plusy szatni automatycznej
Trudno mówić o uniwersalnym modelu automatycznej szatni. Każde tego rodzaju urządzenie jest na ogół dopasowywane do indywidualnych potrzeb danego obiektu, rozmiarów pomieszczenia oraz jego układu. Szatnie automatyczne charakteryzują się sporą elastycznością, ze względu na swoją ogólną konstrukcję. Składają się ze specjalnych stalowych modułów, które można w bardzo łatwy sposób ze sobą łączyć tworząc transporter na miarę naszych potrzeb. Co ciekawe, istnieje możliwość łączenia poszczególnych części zarówno w poziomie, jak i w pionie. Poszczególne szatnie będą się, zatem różnić między sobą zarówno kształtem, jak i wielkością. Ale koncepcja jest bardzo podobna. To jakbyśmy wykonali różne budowle z dokładnie takich samych klocków.

Możliwość dostosowania do każdego wnętrza pomaga w lepszej organizacji pracy pralni. Jeżeli dysponujemy małą ilością miejsca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć system dwu, a nawet trzypoziomowy. Wiele zależy od wysokości pomieszczenia. System pozwala na przechowywanie na niewielkiej powierzchni sporej ilości odzieży.

Do największych zalet inteligentnych transporterów odzieży należy ich funkcjonalność. Urządzenia te sprawiają, że pracownicy pralni działają szybciej, wydajniej, a klienci mogą zostać lepiej obsłużeni. Automatyzacja pewnych procesów przynosi wymierne efekty. Szatnia może być obsługiwana przez jedną osobę, która cały czas może pozostawać przy ladzie obsługując klientów. Odzież transportowana jest przy pomocy urządzenia, wystarczy wpisanie w systemie potrzebnych danych. Co więcej, pracownik może wyszukiwać jednocześnie więcej, niż jedną pozycję. Ubrania będą wydawane w odpowiedniej kolejności. Należy zaznaczyć, że transporter wybiera zawszę najkrótszą drogę transportu.

Niewątpliwa zaletą szatni automatycznych jest ich estetyczny wygląd. To zazwyczaj bardzo proste, nowoczesne urządzenia, pasujące do każdego pomieszczenia. Jeżeli dodamy do nich antypoślizgowe wieszaki oraz numerki w podobnym stylu, otrzymamy profesjonalnie wyglądające wyposażenie pralni. Warto podkreślić, że szatnie automatyczne spotykamy nie tylko w pralniach. Są montowane również w teatrach, kinach, na uczelniach, czyli wszędzie, gdzie konieczne jest przechowywanie dużej ilości odzieży.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy