Pielęgnacja odzieży skórzanej – co oferują Ci nowoczesne pralnie

Odzież skórzana cieszy się niesłabnącą popularnością – jest uważana za ponadczasową klasykę. Jedną z jej największych zalet jest to, że jest bardzo trwała, może służyć nam przez lata, szlachetnie się starzejąc, co tylko dodaje jej uroku. Jednak wymaga ona troskliwej pielęgnacji, by przez lata wyglądała dobrze. Dowiedz się, jakie możliwości w tym zakresie oferują Ci nowoczesne pralnie.

Odzież skórzaną trzeba oczywiście na co dzień pielęgnować w domu – dbać, by wyschła po deszczu, ale z dala od źródeł ciepła, wycierać ją, z użyciem specjalnych środków., impregnować. Jednak od czasu do czasu nasza ukochana kurtka, spodnie czy torebka potrzebują czegoś więcej – profesjonalnego czyszczenia. A z tym należy udać się do pralni. Jakie usługi tam znajdziemy?

Czyszczenie chemiczne wyrobów ze skóry

Czyszczenie chemiczne, na sucho to absolutna klasyka. Do niedawna był to jedyny sposób na wyczyszczenie wyrobów ze skóry naturalnej zamszowej lub licowej. Na czym polega ten proces? Po wstępnym oczyszczeniu skóra umieszczana jest w agregacie, w którym poddawana jest działaniu różnego typu rozpuszczalników, które usuwają z niej zabrudzenia. Cały cykl trwa od godziny do półtorej. W tym czasie skóra jest czyszczona, natłuszczana i odplamiana a także suszona, na koniec używa się środków, które usuwają z niej zapach rozpuszczalników.

Jednak to jeszcze nie koniec. Oczyszczoną skórę należy poddać dodatkowym zabiegom. Umieszczana jest w kabinie do impregnacji, gdzie nanosi się na nią preparat impregnujący przy użyciu pistoletu natryskowego. W ten sam sposób można na skórze umieścić też różnego typu preparaty uszlachetniające i zmiękczające.

Ostatni etap pielęgnacji odzieży skórzanej to jej prasowanie – nie robi się tego jednak żelazkiem na desce, a wykorzystuje się do tego manekin do formowania odzieży, dzięki czemu skóra jest nie tylko wygładzona i ma rozprasowane szwy, ale jest też uformowana w odpowiedni kształt. Po prasowaniu odzież może ponownie trafić do kabiny natryskowej.
W kabinie natryskowej używa się też pistolety do naniesienia na skórę pigmentów. Barwniki pozwalają wzmocnić i odświeżyć naturalną barwę skóry, ale można ją też ufarbować na radykalnie inny kolor. Można też wykonać tak zwany retusz, czyli bardzo precyzyjne nakładanie barwników, by podkreślić i [przyciemnić szwy, z których wypłukał się barwnik. Ten drobny zabieg sprawia, że skóra wygląda jak nowa.

Czyszczenie i farbowanie skór na mokro

Nowością w dziedzinie pielęgnacji wyrobów ze skóry naturalnej licowej i zamszowej jest system wet cleaning, który w Polsce wdraża i wspiera firma Sovrana. System wet cleaning to innowacyjna technologia, która pozwala na pranie w kąpieli wodnej tych rzeczy, które dotychczas musiały być czyszczone wyłącznie na sucho. W ramach systemu wet cleaning mamy do czynienia z technologią IBL, którą eksperci marki Sovrana rekomendują właśnie do czyszczenia i pielęgnacji skór. Unikalna technologia i wysokiej klasy detergenty sprawiają, że pranie wodne w tym systemie jest bezpieczne dla skóry, a plamy usuwane są bardzo skutecznie, nie ma też problemu z zapachem środków chemicznych i koniecznością jego usuwania. W wodzie znakomicie rozpuszcza się też środki impregnujące oraz barwniki, dzięki czemu głębiej wnikają one w strukturę skóry.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy