System do przechowywania odzieży dla pralni

Współczesne szatnie automatyczne to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych pralni, ale nie tylko. Nic dziwnego, że system znajduje coraz większe zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, jak szkoły, kina czy teatry. Jego działanie wiąże się przede wszystkim z oszczędnością czasu i przestrzeni. Otóż w tradycyjnych szatniach pracownicy skazani są na mozolne i długie szukanie, a klienci na wydawanie odzieży przez szatniarzy i stanie w kolejce. Na szczęście wersja automatyczna posiada bardzo dużą pojemność garderoby na stosunkowo małej powierzchni oraz automatyczne sterowanie, które znacznie przyśpiesza cały proces. Kolejną zaletą jest bardzo estetyczny wygląd szatni, która prezentuje się bardzo stylowo i nowocześnie w hallu każdego budynku. W projektach nowo budowanych obiektów najczęściej od razu uwzględnia się montaż szatni automatycznych, właśnie ze względu na ich walory funkcjonalne i estetyczne.

Kto z nas nie przeklinał tradycyjnych szatni, tracąc swój cenny czas w kolejce po płaszcz. Co więcej, wyczekiwanie na odbiór garderoby bywa uciążliwy, szczególnie zimą, kiedy kolejki ciągną się w nieskończoność. Istnieje jednak nowoczesne rozwiązanie opracowane zgodnie z duchem czasu – chodzi o możliwość zastosowania szatni automatycznych z manualnym lub elektronicznym systemem automatycznego wyszukiwania garderoby. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można optymalnie wykorzystać powierzchnię, jaka przewidziana jest na szatnię oraz znacznie usprawnić cały proces wydawania garderoby. Warto mieć na uwadze, że różnego rodzaju instytucje publiczne czy firmy wyposażone właśnie w takie rozwiązanie mogą znacznie podnieść komfort swoich użytkowników oraz klientów i znacznie usprawnić codzienną czynność, jaką jest korzystanie z szatni. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w pralniach chemicznych.

Kto może skorzystać?
System szatni automatycznych jest świetnym rozwiązaniem, które oferuje wiele innowacyjnych oraz ciekawych właściwości. Mogą one zostać użyte w różnoraki sposób przez rozmaite instytucje i firmy. Szatnie tego rodzaju doskonale sprawdzą się w małych pralniach chemicznych, jak również w dużych pralniach przemysłowych, w szatniach, garderobach szkół, kin, teatrów, oper czy zwykłych biur. Szatnie automatyczne, jakie oferuje np. firma Sovrana, mogą zostać wyposażone w specjalny, automatyczny system wybierania, który pozwala na wprowadzenie numeru danej pozycji odzieży. Wówczas ta, zostanie automatycznie przetransportowana do operatora. Operacja taka pozwala również na wprowadzenie kilku pozycji odzieży jednocześnie, które będą sukcesywnie transportowane do operatora jedna za drugą, co znacznie skróci czas oczekiwania na wydanie. Wszystko dzięki zastosowaniu precyzyjnego systemu kalkulacyjnego, sprawiającego, że transporter zawsze wybierze krótszą drogę, aby dostarczyć daną odzież.

Zalety korzystania z szatni automatycznej
Do niewątpliwych zalet takiego systemu należy możliwość przechowywania ogromnej ilości odzieży na minimalnej powierzchni, co znacznie redukuje czas, jaki przeznaczany jest na umieszczanie odzieży na transporterze. Oznacza to również, że garderoba może być odszukana w bardzo prosty i szybki sposób, dzięki manualnemu lub automatycznemu systemowi lokowania odzieży. Posługując się wyłącznie klawiaturą pracownik dostaje możliwość wyszukania danej odzieży lub umiejscowienia jej we właściwym miejscu w kilka sekund.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy