Pranie wodne czy czyszczenie chemiczne – na co postawić w pralni?

Sukces w branży pralniczej zależy od wielu czynników, ale jednym z kluczowych jest dobrze skonstruowana oferta. Wielu właścicieli pralni zastanawia się, na jakie usługi postawić w pierwszej kolejności. Przedstawiamy kilka „pewniaków” – usług bazowych dla każdej pralni.

Podstawową usługą w każdej pralni jest klasyczne panie odzieży. Pranie wodne to absolutna baza. Choć warto zauważyć, że popularność tej usługi zmniejszyła nieco powszechność wysokiej klasy pralek automatycznych. Dziś naprawdę dobrą pralnię automatyczną z wieloma programami możemy kupić w korzystnej cenie i jest to sprzęt powszechnie dostępny. Jednak trudno wyobrazić sobie pralnię bez takiej oferty. Z jakim praniem najczęściej będziemy mieć do czyszczenia? Dominują klienci, którzy oddają do pralni rzeczy gabarytowe, jakich nie mogą wyprać w domowej pralce. To różnego rodzaju koce, narzuty, pościel. Bardzo często do pralni oddawane są też koszule – wprawdzie można je uprać w pralce w domu, ale tylko w pralni zostaną idealnie wyczyszczone, uprane w wysokiej klasy detergentach i perfekcyjnie uprasowane. A dla osób, które muszą mieć nienaganny wygląd, jest to bardzo ważne.

Bardzo dochodową usługą w ofercie każdej pralni jest też czyszczenie chemiczne. W tym przypadku klienci nie mają już alternatywy w postaci domowej pralki, bo czyszczenie na sucho wymaga profesjonalnego sprzętu. Jakie ubrania są czyszczone w ten sposób? Chodzi tu o różnego rodzaju surowce, które nie mogą być poddawane działaniu wody, bo mogłaby zniszczyć ich strukturę. To przede wszystkim wyroby skórzane i futra, a także odzież wełniana, na przykład płacze czy garnituru, ubrania z jedwabiu czy koronki. Jeśli na metce wszytej w ubranie jest informacja o konieczności czyszczenia na sucho, niezbędne jest korzystanie z usług palni. Na tego rodzaju usługi popyt jest więc bardzo duży.

Ostatnio pojawiła się też ciekawa alternatywa dla czyszczenia chemicznego, jaką jest system wet cleaning. Jest to panie w kąpieli wodnej, jednak tak zaprojektowane, że można je stosować do odzieży, która do tej pory mogła być jedynie czyszczona chemicznie. System wet cleaning jest innowacyjną technologią, która zdobywa coraz większą popularność, dlatego warto już dziś wprowadzić ją w swojej pralni, bo jest to sposób na przyciągnięcie klientów.

Czy warto wprowadzać wet cleaning, mając w ofercie czyszczenie chemiczne? Tak! Potrzeba czasu, by klienci przekonali się do nowych rozwiązań, na początku warto proponować im alternatywę oraz posiadać ofertę dla osób przywiązanych do klasycznego systemu. Warto tez wiedzieć, że system wet cleaning daje nam ogromne możliwości czyszczenia, pielęgnacji a nawet farbowania wyrobów ze skóry naturalnej licowej oraz zamszowej. To usługa, które może do naszej pralni przyciągnąć bardzo wielu klientów, bo ubrania i akcesoria skórzane to ponadczasowa klasyka.

Jakie jeszcze usługi warto wprowadzić w swojej pralni? Jeśli chcemy skonsultować kwestie konstruowania oferty, warto omówić je z ekspertami z firmy Sovrana, którzy doradzają firmom z branży pralniczej już od wielu lat i doskonale znają ten rynek, więc podpowiedzą, w jakie technologie i usługi warto dziś zainwestować, by odnieść sukces i przyciągnąć klientów do swojej pralni.


 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy