Wet Cleaning System a pranie chemiczne

Obecnie to pranie chemiczne jest uważane za odpowiedź na potrzeby klientów, którzy w komercyjnych pralniach potrzebują wyczyścić problematyczną odzież, nienadającą się do prania wodnego. Warto jednak wiedzieć, że od momentu powstania pralni chemicznych sytuacja na rynku pralniczym bardzo się zmieniła. Otóż pranie wodne uległo całkowitej zmianie, której podstawą było uświadomienie sobie przez producentów, że to nie woda w większości przypadków szkodzi tkaninom, ale właśnie sam proces prania. Chodzi głównie o długie cykle prania, zbyt wysoką temperaturę oraz nieodpowiednie środki chemiczne. W odpowiedzi na to opracowano technologię Wet Cleaning System.

Obecnie pranie na mokro zupełnie zmieniło swoje oblicze, a wszystko to za sprawą nowatorskiej technologii, która została opatentowana przez firmę Sovrana. Firma opracowała cały system prania na mokro, który uwzględnia tak ważne czynniki, jak specjalistyczne urządzenia o zaawansowanych opcjach programowania, przyjazne dla środowiska i ludzi środki chemiczne, właściwe dozowanie detergentów oraz profesjonalne suszenie, które nie powodują defasonowania się ubrań oraz zmian w ich zasadniczej teksturze. Pranie na mokro to profesjonalna alternatywa dla czyszczenia na sucho, a więc prania chemicznego. Proces ten jest całkowicie bezrozpuszczalnikowy i wykorzystuje profesjonalny sprzęt do czyszczenia ubrań, które wcześniej oznaczane były etykietką – tylko do czyszczenia na sucho. Otóż, już nie.

Skuteczność i bezpieczeństwo
Firma Sovrana weszła na rynek z zupełnie nowatorską technologią prania, która zrewolucjonizowała znane nam pranie na mokro. Metoda ta pozwala na czyszczenie w wodzie materiałów delikatnych, specjalistycznych, a nawet skór! Wet Cleaning System może doskonale zastąpić czyszczenie chemiczne, sprawdza się doskonale w przypadku delikatnego jedwabiu, wełny i materiałów, z których wykonana jest odzież sportowa, a także puchu. Czyszczenie na mokro puchowych kurtek nie stanowi więc już najmniejszego problemu podczas, gdy w przeszłości tego rodzaju odzież była prana jedynie w pralniach chemicznych. Tego rodzaju pranie posiada skuteczne metody czyszczenia plam i zabrudzeń, niestety skazane są na używanie bardzo toksycznych środków, które mogą wywoływać silne alergie. Co więcej, nie pozostają one bez wpływu na środowisko naturalne. Jeśli jesteśmy alergikami, a chcemy bezpiecznie korzystać z usług prani, opcja Wet Cleaning będzie dla nas idealna!

Na czym polega ta metoda?
Metoda Wet Cleanig charakteryzuje się wysoką efektywnością, ponieważ oparta jest na kilku podstawowych elementach. Pierwszym z nich są nowoczesne pralnico-wirówki, bardzo zawansowane pod względem technologicznym, które pozwalają na większą kontrolę nad właściwym procesem prania. Urządzenia te umożliwiają dobranie najlepszych parametrów prania takich, jak temperatura czy długość cyklu. Co więcej, sprzęt ten został wyposażony w wiele specjalistycznych programów. Następy innowacyjny element systemu Wet Cleaning to nowe, bardzo delikatne środki chemiczne, którym jednocześnie charakteryzują się dużą mocą czyszczącą. W celu adekwatnego dobrania ilości takich detergentów do konkretnego cyklu prania, niezbędne będą również programowalne pompy samodozujące. Otóż podstawowym problemem podczas prania niektórych ubrań na mokro jest ich defasonowanie. Kłopotliwymi tkaninami do prania na mokro są np. garnitury czy garsonki i właśnie dlatego w systemie Wet Cleaning nie mogło zabraknąć profesjonalnego manekina prasowalniczego, na którym można wysuszyć ubranie tak, aby nie straciło ono swojego pierwotnego kształtu.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy