Czyszczenie chemiczne zasłon. Obowiązkowy punkt wiosennych porządków.

Zasłony to świetny sposób na dopełnienie wyglądu pomieszczeń. Mogą zupełnie zmienić charakter wnętrza oraz jego atmosferę. Z ich pomocą nie musimy wydawać fortuny na remont, a możemy cieszyć się zupełnie nową aranżacją. Większość ludzi zapomina o zasłonach podczas czyszczenia innych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak koce, narzuty czy dywany. To ogromny błąd, bo zasłony mogą spowodować poważne problemy dla naszego zdrowia, jeśli nie pielęgnujemy ich w odpowiedni sposób przez dłuższy czas. W tym artykule podzielimy się czterema ukrytymi niebezpieczeństwami związanymi z zabrudzeniami zasłon. Przekonamy was, ze warto, co najmniej raz w miesiącu czyścić zasłony.

Zasłony gromadzą alergeny i roztocza
Wiele osób zapomina o zasłonach w trakcie porządków. Tymczasem, zasłony wytrzymują ciepło, zimno, brud, bezpośrednie działanie promieni słonecznych i działają jak tarcza dla naszego domu. Tkaniny zasłonowe często przyciągają wiele alergenów i kurzu. Są to dwie główne przyczyny reakcji alergicznych, takich jak kaszel lub katar. Ze względu na niewielkie rozmiary zanieczyszczenia tego typu są łatwo przenoszone przez wiatr i gromadzą się na całej powierzchni zasłon, zwłaszcza na zasłonach wykonanych z bawełny. Niektóre zasłony są jeszcze gorszymi przestępcami, jeśli chodzi o gromadzenie się kurzu. To wszelkie zasłony wykonane z grubszych tkanin i wielu warstw. Alergeny i roztocza są uwięzione między warstwami, co zwiększa szanse na wystąpienie objawów alergii. Regularne usuwanie alergenów ukrytych w zasłonach może pomóc złagodzić objawy alergii bez używania leków.

Zasłony ułatwiają tworzenie i rozwój pleśni
Pleśni są związane z wieloma alergiami i chorobami układu oddechowego. Wytwarzają zarodniki, które w przypadku wdychania mogą prowadzić do reakcji alergicznych i innych problemów zdrowotnych. Jest to szczególnie szkodliwe dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych, a także osób cierpiących na astmę lub inne problemy oddechowe. Pleśń uwielbia osiadać na wilgotnych powierzchniach, takich jak zasłony prysznicowe. W łazienkach bardzo trudno ją zauważyć, ponieważ po pewnym czasie zasłony są zazwyczaj pokryte brudem i osadem z mydła. To powód, dla którego bardzo ważne jest czyszczenie wszystkich zasłon w wilgotnych miejscach przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu, szczególnie zasłon prysznicowych.

Zasłony są domem dla zarazków
Zarazki są jedną z głównych przyczyn chorób u ludzi i zwierząt. Większość ludzi nie wie, że zarazki przylegają do zasłon, głównie tych, które są zawieszone w ciemnych obszarach. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie ich zobaczyć. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, że nasz dom w ogóle i zasłony są wolne od zarazków, jest częstsze czyszczenie zasłon.

Zasłony przyciągają kurz i toksyny
Zasłony we wszystkich domach mogą szybko zbierać kurz i toksyny. Zwłaszcza, jeśli materiał zasłonowy jest gruby i ciemny. Czy jeden z członków rodziny w domu cierpi na regularne ataki astmy lub zapalenie oskrzeli? Jeśli nasza odpowiedź brzmi „tak”, przyczyna prawdopodobnie ukrywa się w zasłonach. Z tego powodu konieczne jest utrzymanie zasłon w czystości.

Wniosek może być tylko jeden. Bardzo ważne jest okresowe czyszczenie zasłon w naszym domu. Często nie lubimy robić tego w domu, bo zasłony bywają bardzo problematyczne, jeśli chodzi o pranie i prasowanie. Skorzystajmy wówczas z usług profesjonalistów.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy