Automatyczne szatnie w pralni komercyjnej. Sposób na sprawną obsługę klientów.

Odpowiednie wyposażenie pralni pozwala na szybszą i sprawniejszą obsługę klientów. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że zadowolony klient wróci do nas z większym prawdopodobieństwem, niż ten, który musiał czekać pół godziny na odszukanie przez nas jego ubrań. Istnieje sposób by znacznie uprościć przechowywanie i transport ubrań wewnątrz pralni. To nowoczesne rozwiązanie w postaci automatycznego transportera, nazywanego również szatnią automatyczną. Tego typu rozwiązania dostępne są w ofercie jednego z największych dostawców urządzeń pralniczych i wyposażenia pralni, firmy Sovrana.

Jak działa automatyczna szatnia?
W automatycznej szatni każdy wieszak jest przypisany do konkretnego numeru znajdującego się w systemie. Gdy pojawia się u nas klient ze sporą ilością rzeczy do wyczyszczenia, największą trudnością jest ich sprawne posortowanie oraz odwieszenie na miejsca, gdzie będą oczekiwały w kolejce do prania. Mając do dyspozycji automatyczny system, wybieramy wolny numer wieszaka, a transporter rozpoczyna przesuwanie kolejnych wieszaków, aż trafimy na właściwy numer. Odwieszamy pranie bez konieczności odchodzenia od lady, przy której stoi nasz klient. Oczywiście, pod warunkiem odpowiedniego zorganizowania miejsca pracy. Wprowadzamy odpowiednie dane do systemu i gotowe!

Równie łatwe jest znajdowanie upranych już ubrań, po które zgłosił się klient. Musimy jedynie zerknąć do systemu, przywołać odpowiedni wieszak, a transporter sam dostarczy nam odzież. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza ryzyko pomyłek. Sprawia, że nasze działania są bardziej skoordynowane. Działamy szybciej, co jest szczególnie ważne, gdy przy ladzie ustawia się spora kolejka klientów.

Czy automatyczna szatnia to dobre rozwiązanie dla każdej pralni?
Największą zaletą transporterów automatycznych jest ich wszechstronność i uniwersalność. Jest to elastyczne rozwiązanie, które znajdziemy zarówno w niewielkich, lokalnych pralniach, jak i wielkich obiektach przemysłowych. Bez względu na ilość miejsca, którą mamy do dyspozycji, wybierzemy odpowiednią wielkość i kształt transportera. Przy niewielkiej ilości powierzchni do przechowywania możemy wykorzystać transportery wielopoziomowe. Pracownicy wcale nie muszą sięgać do najwyższego poziomu, ponieważ ubrania i tak dostarczane są automatycznie. Jeżeli nasza pralnia obsługuje dużą ilość klientów i mamy problemy z organizacją powierzonej nam odzieży, z pewnością automatyczna szatnia jest najlepszym rozwiązaniem. Docenią je zarówno pracownicy, jak i klienci.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy