Dlaczego Twoja firma potrzebuje profesjonalnego czyszczenia dywanów?

Wiele czynników decyduje o profesjonalnym wizerunku firmy. Jednym z nich są z pewnością czyste i zadbane podłogi. Coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie w swoich siedzibach dywanów, chodników lub wykładzin dywanowych. Dywany są niezwykle reprezentacyjne. Dodają pomieszczeniom elegancji i wrażenia profesjonalizmu. Sprawiają również, że wnętrza są bardziej przytulne, zarówno dla pracowników, jak i klientów odwiedzających firmę. Jak jednak utrzymać je w czystości? Jak zadbać o ich schludny wygląd i wydłużoną żywotność? Postaramy się przekonać Cię dzisiaj, że Twoja firma potrzebuje profesjonalnego czyszczenia dywanów.

Odkurzanie nie pomaga pozbyć się trudnych plam
Dywany są doskonałym dodatkiem do każdej przestrzeni biurowej. Dodają ciepła i zapraszają potencjalnych klientów, menedżerów i pracowników do przyjemnego korzystania z danej przestrzeni. Jednak stanowią swego rodzaju magnes wyłapujący brud, chemikalia, alergeny wnoszone co dziennie na butach. O ile w domu, problem ten możemy zmniejszyć wprowadzając zasadę zmiany obuwia, o tyle trudno wymagać od klienta wchodzącego do firmy, aby zmienił swoje eleganckie buty na domowe kapcie.

Może wydawać Ci się, że dobrym rozwiązaniem jest codzienne odkurzanie dywanów. Rzeczywiście, jest ono potrzebne, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że pozwala usunąć jedynie powierzchniowy brud i zanieczyszczenia. Samo odkurzanie nie spowoduje dokładnego oczyszczenia włókien dywanowych. Z kolei kupowanie drogich środków czyszczących do dywanów w specjalistycznych sklepach również nie jest dobrym pomysłem. Preparaty te najczęściej zawierają ostre chemikalia, które są szkodliwe dla zdrowia pracowników oraz dla środowiska naturalnego. Nie wspominając nawet o tym, że wyschnięcie dywanu po samodzielnych zabiegach trwa całe popołudnie!

Profesjonalna firma zajmująca się czyszczeniem dywanów albo pralnia oferująca taką opcję dysponuje odpowiednimi zasobami, metodami czyszczenia oraz wiedzą, jak zmienić zabrudzony i zanieczyszczony dywan w taki, który wygląda zupełnie, jak nowy. Jako właściciel firmy masz zapewne na głowie milion spraw do załatwienia, więc, po co dodawać czyszczenie dywanów do listy „rzeczy do zrobienia”? Deleguj czyszczenie dywanów profesjonalistom, którzy mogą wejść i wyczyścić firmowe dywany w porze lunchu, nie powodując żadnych przestojów w pracy.

Zmniejszenie liczby alergenów w Twojej firmie
Czy jesteś uczulony na pyłki? Czas wiosny jest najgorszym sezonem dla alergików, ale prawda jest taka, że dywany mogą zatrzymywać trawę, nasiona i pyłki o każdej porze roku. Dla alergików pracujących w Twojej formie lub gości, którzy ją odwiedzają może to być ogromny problem. Procedura ekstrakcji na gorąco pozwala dosłownie rozerwać brud, pyłki i wszelkie inne zanieczyszczenia na mniejsze cząsteczki i skutecznie je wydobyć na powierzchnię, a następnie usunąć raz na zawsze. Dzięki temu możesz cieszyć się prawdziwą czystością, jeszcze długi czas po zastosowaniu zabiegu. Profesjonalna firma czyszcząca dywany doskonale wie, że nie ma czasu do stracenia. Dywany po czyszczeniu wcale nie muszą schnąć kilka dni. Zajmuje to zaledwie godzinę czy dwie. W ten sposób nie dezorganizujesz pracy w firmie. Możesz również zaplanować takie czyszczenie na dzień wolny od pracy. Firmy sprzątające oferują bardzo dużą elastyczność usług i z chęcią dostosują się do Twoich potrzeb.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy