Jak czyścić wełniany dywan?

Dywany i chodniki wykonane z wełny to wspaniała inwestycja. Są zróżnicowane pod względem stylu i koloru, a jednocześnie hipoalergiczne. Wełniany dywan może wytrzymać duże natężenie ruchu znacznie lepiej, niż wiele innych dywanów np. jedwabnych. Wełna jest niezwykle wytrzymała i charakteryzuje się dużą żywotnością. Dobrze pielęgnowany wełniany dywan jest w stanie przetrwać lata w doskonałej kondycji. Czy przez Twój dom nieustannie przewijają się tłumy? Czy posiadasz wszędobylskie, rozbrykane zwierzęta? Czy Twoje dzieci są na etapie poznawania całego świata na kolanach? Wełniane dywany mogą okazać się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Ale jak sprawić, by zawsze świetnie wyglądały? Jak zachować ich naturalne piękno i wartość?

Regularne trzepanie dywanów
Bez względu na materiał, z którego jest wykonany dywan i jak wytrzymały jest, wymaga częstej pielęgnacji i odpowiedniej konserwacji. Ze względu na trwałość wełny, rozpocznij czyszczenie, po prostu potrząsając energicznie dywanem. Raz w tygodniu zabierz go na zewnątrz i postaraj się wytrząsnąć brud i cząsteczki kurzu z dywanu. Pomoże to zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia się włókien dywanu. Lepiej zapobiegać sytuacji, w której brud wnika głęboko w strukturę dywanu. Jeśli pojawiła się plama nie panikuj! Najpierw przeczytaj instrukcję na etykiecie. Producent zazwyczaj bardzo jasno przedstawia dopuszczalne sposoby pielęgnacji.

Zastosuj delikatną procedurę czyszczenia z wykorzystaniem profesjonalnych środków czyszczących. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju orientalne dywany - perskie, jedwabne lub wełniane - profesjonalny sposób czyszczenia dywanów jest koniecznością. Twój dywan to inwestycja, a jego właściwe czyszczenie zapobiegnie dalszym uszkodzeniom. Warto zdecydować się na usługi firmy zajmującej się czyszczeniem dywanów i tapicerki. Z tego rodzaju usług skorzystasz w chwili obecnej również w licznych pralniach.

Szybkie, samodzielne zabiegi pielęgnacyjne można wykonywać między profesjonalnymi czyszczeniami, ale rozpocznij od delikatnego podejścia. Dla przykładu, jeśli używasz zbyt dużej ilości wody do czyszczenia dywanu, może to spowodować powstanie śladów po wodzie, które mogą być trudne do usunięcia. Powstrzymaj się przed szorowaniem zaplamionych miejsc. Delikatnym ruchem w przód i w tył posmaruj plamę mieszanką detergentu i wody, a następnie przetrzyj to miejsce letnią ciepłą wodą, aby usunąć resztki chemikaliów. Wiele rzeczy może mieć zły wpływ na stan Twojego dywanu. Najbardziej szkodzą mu zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt domowych, plamy z kawy oraz brud, który zostawiają stopy domowników.

Pamiętaj, że Twój wełniany dywan pochodzi z całkowicie naturalnego źródła – owczej wełny. Naturalne procesy czyszczenia są, więc w tym przypadku najbardziej sensowne. Profesjonalna firma doskonale zna rozmaite techniki dywanowe i wie, jakie metody zastosować w przypadku delikatnych dywanów wełnianych.. Z pewnością nie sprawi Ci problemu znalezienie firmy świadczącej profesjonalne usługi w zakresie czyszczenia dywanów, zwłaszcza, jeśli mieszkasz w większym mieście. Wiele z nich zaoferuje Ci nawet czyszczenie na miejscu, w Twoim domu, bez konieczności transportu dywanu i jego odbierania po wykonaniu usługi. Korzystając z takich usług zaoszczędzisz czas. To bardzo komfortowe rozwiązanie, coraz częściej wybierane przez właścicieli domów i mieszkań.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy