O czym nie możesz zapomnieć podczas wiosennych porządków?

Gdy tylko wiosna zaczyna zaglądać do naszych okien, ogarnia nas pragnienie porządnego wysprzątania całego domu. Wiosna to idealny czas, aby cieszyć się ciepłą pogodą i wspaniałymi widokami na świeżym powietrzu, ale jest to także ulubiony okres zapraszania przyjaciół i rodziny. Wiosenne porządki są niezbędne, aby po zimie wyczyścić każdy zakamarek w domu. Zimą okna i drzwi są w większości przypadków zamknięte. Brak przepływu powietrza powoduje, że wszelkie brudy i kurz zostaje uwięziony w środku. Twoje dywany, dywaniki i tkaniny meblowe, narzuty i zasłony są w zasadzie filtrami, które zatrzymują brud i kurz. Podpowiadamy, które obszary domu wyczyścić jak najszybciej, bo po pierwsze mają tendencję do szybkiego brudzenia się, po drugie zaś są często pomijane w trakcie codziennych porządków.

Czego większość ludzi oczekuje od wiosennych porządków?
Większość ludzi dokładnie czyści swój dom wiosną, ponieważ jest to swego rodzaju zwyczaj lub tradycja. Kiedy Twój dom jest czysty, możesz się nim bardziej cieszyć i docenić go. Jest to także okazja, aby otworzyć okna i pozwolić świeżemu powietrzu przepłynąć przez dom. Nie mogłeś tego przecież zrobić od późnego sezonu jesiennego.

Wyczyść swoje ściany
Ściany są podstawową rzeczą, gdy planujesz porządki w najważniejszych częściach Twojego domu. Ludzie rzadko umieszczają ściany na liście sprzątania, a naprawdę warto je wyczyścić po zimie. Zadziwiające jest, że płaska sucha powierzchnia jest w stanie złapać tyle brudu przez cały rok. Poświęcenie czasu na ich wyczyszczenie przynajmniej raz w roku sprawi, że cały dom będzie czystszy i świeższy, na dłużej.

Upierz zasłony
Zasłony kurzą się, łapią wszelkie pyłki, jakby to był ich główny cel. Przez większość czasu nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo są brudne i zakurzone. Dopiero, gdy jesteś naprawdę blisko i na przykład spróbujesz je odsłonić gwałtownym ruchem, aby wpuścić do pomieszczenia trochę światła i powietrza, ląduje na Tobie tona kurzu. Twoje zasłony wymagają głębokiego czyszczenia, aby zapobiec alergiom. Niektóre zasłony można prać w domu, ale niektóre wymagają prania chemicznego lub większej pralki, niż Twoje domowe urządzenie. Przynajmniej raz w roku warto oddać zasłony w ręce profesjonalistów. Czy jest lepszy czas na zrobienie tego, niż podczas wiosennego okresu sprzątania?

Nie zapomnij o lampach
Bardzo łatwo jest zobaczyć, kiedy na lampach i abażurach narastają zabrudzenia i kurz. Tymczasem wyczyszczenie lamp wcale nie jest tak trudne, jak Ci się wydaje i nie wymaga zbyt dużo czasu. Zdejmij klosz i dokładnie wyczyść każdą część lampy oraz wnętrze klosza. Użyj wilgotnej ściereczki, a następnie wytrzyj wszelkie elementy lampy do sucha.

Dywan – siedlisko kurzu
W sezonie zimowym brud i kurz gromadzą się w domu, wnoszone pod buty, na ubraniach, a nawet na zwierzętach. Te zanieczyszczenia najczęściej lądują na Twoim dywanie. Dobry odkurzacz usunie większość brudu i kurzu z powierzchni, ale niektóre zabrudzenia wnikną głębiej w strukturę dywanu. Aby utrzymać swój dywan w doskonałym stanie, musisz go profesjonalnie oczyścić. Zaleca się czyszczenie dywanów co 6-12 miesięcy, zwłaszcza, jeśli masz małe dzieci, starszych rodziców lub osoby cierpiące na zaburzenia oddychania. Bakterie i roztocza żyją w brudnych dywanach i mogą powodować pewne problemy zdrowotne i alergie. Profesjonalne czyszczenie dywanu usuwa tych niepożądanych gości i zwiększa jego żywotność.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy