Jak poradzić sobie z plamami pod pachami?

Na pewno dobrze znasz problem plam pod pachami. Boryka się z nim większość z nas. Na koszulach lub bluzkach pojawiają się nieestetyczne plamy lub przebarwienia, po zaledwie kilku noszeniach. Zwłaszcza w obszarze pod pachami. Wraz z nadejściem cieplejszych dni wyzwanie utrzymania suchych, czystych pod pachami koszulek lub bluzek staje się jeszcze większe. Plamy pod pachami są szczególnie widoczne na jasnych ubraniach, ale na ciemnych również nie wyglądają zbyt dobrze. Na pewno nie chcesz, aby Twoja odzież w tym miejscu miała inny kolor, niż w pozostałych. Więc pewnie zadajesz sobie pytanie: co stało się z moją sukienką lub bluzką? Co spowodowało plamę lub przebarwienia? Dlaczego nie mogę bez zażenowania sięgnąć po towar w sklepie znajdujący się na wyższej półce ani unieść ręki w geście powitania?

Jak powstają plamy pod pachami?
Okazuje się, że winne są przede wszystkim używane przez Ciebie kosmetyki. Dezodoranty i antyperspiranty zawierają kilka substancji chemicznych, w tym chlorek glinu, alkohol i substancje zapachowe. Pamiętaj, że są one również zawarte w balsamach do ciała, perfumach, sprayach do włosów i wielu innych produktach higienicznych, które nakładasz na siebie codziennie. Gdy te aktywne składniki łączą się z potem, mogą zabarwić, osłabić, a nawet zniszczyć Twoje ubrania. Tkaniny bawełniane, lniane i syntetyczne są szczególnie podatne na plamy i uszkodzenia w wyniku kontaktu z chlorkiem glinu.

Jak zapobiegać żółtym plamom?
Aby zapobiec tego typu uszkodzeniom, możesz rozważyć zmianę na dezodorant oznaczony, jako „naturalny” , nie zawierający szkodliwych substancji np. chlorku glinu i mający neutralne pH. Należy również podkreślić, że po wzięciu prysznica trzeba odczekać, aż skóra będzie całkowicie sucha przed nałożeniem dezodorantu, a następnie pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia przed założeniem ubrań.

Inne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku koszul to noszenie podkoszulka na ramiączkach. Być może nie jest ono tak popularne, jak jeszcze kilka dekad temu, ale podkoszulek może skutecznie chronić kosztowne koszule przed plamami i przedłużyć żywotność odzieży. Ta sztuczka sprawi, że koszula pozostanie świeższa przez cały dzień.

Oprócz przebarwień koszuli pod pachami, możesz również zauważyć osłabienie tkaniny, czasem nawet małe dziurki. Dzieje się tak, gdy antyperspiranty pozostają na tkaninie przez długi czas. Aby zapobiec tego rodzaju uszkodzeniom chemicznym, należy prać odzież w miarę szybko po jej zdjęciu, aby antyperspirant nie pozostawał na niej zbyt długo.

Wnioski
Plamy pod pachami nie tylko źle wyglądają i rujnują nasz dobry wizerunek. Bardzo często są fizyczną oznaką zniszczeń dokonanych przez kosmetyki. Dlatego warto zadbać o nasze ubrania oddając je do profesjonalnych pralni. Sam możesz nie poradzić sobie z tego typu plamami, zwłaszcza, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w praniu. Próbując samodzielnie usunąć plamy możesz narobić jeszcze więcej szkód i całkowicie zniszczyć ubranie. Mała strata, jeśli to zwykły, bawełniany t-shirt. Ale jeśli, na co dzień nosisz droższe, dobrej jakości koszule czy piękne sukienki na pewno chcesz, aby posłużyły Ci one jak najdłużej. Pracownicy pralni zajmą się nimi w odpowiedni sposób. Renomowane zakłady pralnicze zawsze szukają innowacyjnych i zrównoważonych sposobów przedłużenia żywotności odzieży i zapewnienia najlepszej obsługi klienta.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy