Swetry, kurtki, płaszcze. Jak właściwie zadbać o zimowe ubrania?

Sezon zimowy! Sezon wiatru, chłodu i opadów śniegu! Ciężko jest ubierać się ciepło, nie używając takich tkanin jak, kaszmir, wełna czy skóra. Te materiały doskonale chronią nas przed zimnem. W większości przypadków tkaniny te wymagają dużej inwestycji przy zakupie, ale poświęcamy bardzo mało czasu i wysiłku na właściwe czyszczenie, przechowywanie i dbanie o nie.

Przewodnik po pielęgnacji odzieży zimowej
Aby pomóc Ci z powodzeniem zmaksymalizować żywotność swoich zimowych ubrań, przygotowaliśmy ten podręczny przewodnik ze wskazówkami i sztuczkami, z których możesz naprawdę skorzystać. Dzięki kilku prostym zasadom Twoje zimowe ubrania będą wyglądały świetnie przez wiele sezonów.

Kaszmirowe swetry i płaszcze
Kaszmirowe ubrania najlepiej czyścić w profesjonalnej pralni. Jednym z bardziej dostępnych miejsc, gdzie możesz skorzystać z oferty prania chemicznego są galerie. Gdy tylko otrzymasz kaszmirowe płaszcze i inne elementy odzieży z powrotem z pralni chemicznej, natychmiast usuń ochronne tworzywo sztuczne. Złóż i zawiń kaszmirowe ubranie w papier. W ten sposób należy je przechowywać. Odzież z kaszmiru można również prać ręcznie w zimnej wodzie z szamponem dla dzieci lub delikatnym środkiem do prania, aby uzyskać miękkość i ochronę przed chemikaliami. Nigdy nie trzymaj mokrego kaszmirowego swetra na wieszaku do ubrań. Może to powodować rozciąganie. Pamiętaj, aby zawsze wyczyścić kaszmirową odzież przed odłożeniem na zimę, ponieważ nasze codzienne zapachy, takie jak perfumy, dezodoranty czy zapach jedzenia, który pozostał na ubraniu przyciąga ćmy i inne owady. Kiedy ubrania kaszmirowe są wyczyszczone i gotowe do przechowywania, należy złożyć swetry na trzy części w poprzek. W ten sposób zapobiegniesz powstaniu linii biegnącej z przodu wzdłuż swetra.

Kamizelki i kurtki puchowe
Zaleca się profesjonalne czyszczenie puchowych kurtek zimowych. Jeśli z jakiegokolwiek innego powodu zdecydujesz się wyczyścić je w domu, nigdy nie pierz tego typu odzieży w urządzeniu ładowanym od góry. Nie dodawaj więcej detergentu, niż jest to konieczne. Dodając zbyt dużo detergentu, sprawisz, że kurtka czy kamizelka nie będzie tak puszysta, jak wcześniej. Aby upewnić się, że cały detergent został wypłukany, skorzystaj z dodatkowego cyklu prania bez detergentu. Proces suszenia przedmiotów puchowych jest dość powolny, ponieważ wysoka temperatura może powodować niepotrzebne zużycie odzieży. Do suszarki wrzuć kilka piłek tenisowych, aby rozbić powstałe w praniu grudki.

Wełniane swetry i płaszcze
Zdecydowanie zaleca się użycie szczotki lub zamszowej szczotki do usuwania zabrudzeń powierzchniowych i kłaczków. Powieś płaszcze lub swetry na mocnym wieszaku, aby zapobiec rozciąganiu w obszarze ramion. Należy pamiętać, że wełniane płaszcze nie powinny być wieszane w mocno zapełnionej szafie, ponieważ cyrkulacja powietrza pomaga utrzymać świeżość tkaniny. Płaszcze wełniane i swetry powinny być czyszczone na sucho na początku i pod koniec sezonu. Prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie, dlaczego? Cóż, podobnie, jak w przypadku kaszmiru, niewyczyszczona wełna przyciągnie pochłoniętymi zapachami ćmy i mole.
Jeśli chcesz zachować zimową odzież w dobrym stanie, koniecznie korzystaj z usług sprawdzonej pralni chemicznej. Profesjonaliści doskonale wiedzą, jak traktować niektóre delikatne rodzaje tkanin. Dysponują również odpowiednimi środkami i urządzeniami. Zimowa odzież wierzchnia czy swetry wykonane z naturalnych tkanin są zbyt cenne, by niepotrzebnie ryzykować ich zniszczenie.


 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy