Dlaczego warto wybrać opcję czyszczenia ekologicznego?

Widzimy na pralni chemicznej napis „ekologiczna”, „eko” lub „bio” i zastanawiamy się, co takie określenie może oznaczać. Przecież doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że czyszczenie na sucho nie należy do ekologicznych procesów. Wręcz przeciwnie, zastosowane w jego trakcie chemikalia są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Dlaczego zatem właściciele niektórych pralni nazywają swoje obiekty „ekologicznymi”?

Moda na eko
Bycie „eko” to jeden z najpopularniejszych trendów związanych ze stylem naszego życia. Wiąże się z wieloma aspektami codzienności. Zdrowe odżywianie, niemarnowanie żywności, rozsądne zakupy, recykling przedmiotów codziennego użytku. Niektórzy z nas pragną po prostu żyć bardziej świadomie. Moda na eko pojawiła się również na rynku usług pralniczych, a ekologiczne pralnie stają się coraz bardziej popularne. Mnóstwo osób wie, z jakimi zagrożeniami wiąże się proces prania na sucho. Doskonale wiedzą, czym jest PERK, czyli płynny rozpuszczalnik o wyjątkowo toksycznym działaniu, który znajdziemy w niejednej pralni. Właściciele pralni doszli, więc do wniosku, że nie mogą dłużej zakłamywać rzeczywistości. Ci, którzy stawiają na wygodę i oszczędność zapewne w dalszym ciągu będą wybierać konwencjonalne metody prania chemicznego. Jednak wszystkim tym, którzy nie chcą z nich korzystać, należy zaproponować „zielone” metody prania. 

Dlaczego warto postawić na czyszczenie ekologiczne?
Proces czyszczenia na sucho wcale nie musi stanowić zagrożenia dla ludzi i środowiska naturalnego. Istnieją pralnie, oferujące czyszczenie ekologiczne, które jest mniej toksyczne i bardziej przyjazne dla środowiska. W tego typu procesach wykorzystuje się zazwyczaj upłynniony piasek lub czysty płynny silikon. Jest on 100 % nietoksyczny. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla człowieka, bez względu na to czy wniknie do naszego organizmu doustnie, przez skórę czy przez wdychane powietrze. Jest również całkowicie bezpieczny dla zwierząt. Pozwala skutecznie ominąć konieczność stosowania bardzo toksycznych chemikaliów. Płynny silikon jest również biodegradowalny. Ta substancja rozkłada się w ciągu zaledwie paru dni, bez żadnego ryzyka dla powietrza, wody i gleby. Nie powoduje uczuleń i nie podrażnia skóry, co zdarza się bardzo często w przypadku konwencjonalnych metod czyszczenia chemicznego. Po jego zastosowaniu ubrania i tekstylia domowe są czystsze, jaśniejsze i bardziej miękkie. Środek ten jest łagodny dla tkanin, wydłużając żywotność ubrań. Dlatego warto zapytać o ekologiczne metody czyszczenia w pralni, z usług której korzystamy. 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy