Czy warto korzystać z usług czyszczenia tapicerki?

To, jak często używamy mebli tapicerowanych, określa, z jaką częstotliwością powinno się je profesjonalnie czyścić. Większość profesjonalnych firm poleca czyszczenie, co rok lub co dwa lata. Naprawdę głębokie czyszczenie jest niezbędne, aby nasze meble wyglądały jak najlepiej. Samodzielne czyszczenie mebli tapicerowanych może skończyć się ich uszkodzeniem, a to przecież nie lada wydatek. 

Zalety płynące z profesjonalnego czyszczenia tapicerki
Pierwszą zaletą profesjonalnego czyszczenia mebli tapicerowanych jest świeże i czyste powietrze w naszym domu. Profesjonalne firmy czyszczące używają specjalnych przemysłowych odkurzaczy do wstępnego usuwania brudu, kurzu i suchych zanieczyszczeń z naszych mebli. Używając zwykłego odkurzacza pozbywamy się zanieczyszczeń z tapicerki, ale są one wydmuchiwane z powrotem i krążą w powietrzu, narażając nas na alergie, uczulenia i złe samopoczucie. 

Bezpieczeństwo jest również bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji, która technika czyszczenia jest najlepsza i jakie produkty mają być używane do czyszczenia. Wiele produktów czyszczących dostępnych w sklepach może być toksyczna i niebezpieczna. Profesjonalne firmy korzystają bardzo często z ekologicznych środków czyszczących i podejmują wszelkie niezbędne środki ostrożności. Po zabiegu czyszczenia tapicerki możemy wreszcie odetchnąć pełną piersią w swoim domu. 

Kolejna zaleta profesjonalnego czyszczenia to ochrona tapicerki przed zniszczeniem. Doświadczeni fachowcy doskonale wiedzą, jak prawidłowo czyścić każdy rodzaj tkaniny tapicerskiej. Jeśli na określony rodzaj materiału obiciowego nałożony zostanie niewłaściwy środek czyszczący, na meblu mogą powstać plamy, skazy, a nawet pęknięcia. W niektórych przypadkach straty będą nieodwracalne, a przecież meble tapicerowane nie należą do najtańszych inwestycji.

Usługi czyszczenia tapicerki pozwalają przywrócić jej oryginalne piękno. Chodzi nie tylko o usunięcie brudu i plam, ale również innych śladów użytkowania. Powstają one niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o nasze meble. Regularne czyszczenie tapicerki sprawia, że jej kolory są znowu, jak nowe. Co istotne wydłuża się również jej żywotność. Co powoduje, że tapicerka wygląda na cienką lub matową? To może być działanie kurzu. Mikroskopijne cząstki pyłu mają postrzępione krawędzie, które zarysowują włókna tapicerskie. Dokładne czyszczenie, które usunie kurz, wydłuża, zatem żywotność tapicerowanej tkaniny.

Na pewno wiemy, że tkanina to prawdziwy pochłaniacz zapachów. Oznacza to, że wszyscy, którzy korzystali z mebli tapicerowanych, zarówno ludzie, jak i zwierzęta pozostawili na nich jakiś zapach. Oprócz czyszczenia, profesjonalne środki do czyszczenia tapicerki odświeżają również nasze meble, pozostawiając je świeżo pachnące.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy