Dlaczego warto wybrać profesjonalne usługi czyszczenia dywanów?

Dobrej jakości dywany są jedną z najbardziej długoterminowych inwestycji w naszych domach. Regularne czyszczenie dywanów przyczynia się nie tylko do poprawy zdrowia i samopoczucia domowników, ale także do zwiększenia okresu trwałości tej inwestycji. W porównaniu do różnych innych rodzajów podłóg, dywany nie wymagają tak częstego, rutynowego czyszczenia. Jednak skorzystanie z usług profesjonalnej pralni raz na kilkanaście miesięcy jest niezbędne, aby utrzymać dywan w dobrym stanie. Nawet, jeżeli odkurzamy go regularnie. 

Samodzielne czyszczenie dywanów i często popełniane błędy
Skorzystanie z profesjonalnego czyszczenia dywanów to jeden z najlepszych sposobów, aby utrzymać dywan czysty i wolny od zarazków. Jednak większość ludzi często decyduje się na samodzielne czyszczenie dywanów, chcąc zaoszczędzić pieniądze. Podczas gdy takie metody mogą okazać się dużo tańsze, niż usługi pralni, nie zapewniają one zbyt dobrych rezultatów. Samodzielne czyszczenie dywanów na sucho wymaga nie tylko poświęcenia znacznej ilości czasu i ciężkiej pracy przy wykonywaniu zadania, ale także zwiększa ryzyko uszkodzenia dywanu, szczególnie, gdy jesteśmy zupełnymi nowicjuszami.

Jednym z najczęstszych błędów jest używanie nadmiernej ilości szamponu. Przy zbyt dużej ilości szamponu lub jego nieodpowiednim spłukaniu powstaje mydlany osad, który nie tylko działa jak magnes na zabrudzenia, ale staje się praktycznie niemożliwy do usunięcia z dywanu. Użycie za dużej ilości wody może z kolei powodować kurczenie się dywanu i jego wybrzuszanie. Samodzielne czyszczenie dywanów nie usuwa skutecznie plam z dywanów w porównaniu z profesjonalnym czyszczeniem dywanów.

Profesjonalne metody czyszczenia dywanów
Istnieją dwie różnice między profesjonalnym czyszczeniem dywanów, a czyszczeniem ich na własną rękę. Po pierwsze, profesjonaliści posiadają doświadczenie i wiedzę, w jaki sposób uzyskać maksymalne korzyści i uniknąć zagrożeń związanych z każdą metodą czyszczenia dywanów. Po drugie mają dostęp do niezwykle skutecznych środków do czyszczenia dywanów, a także wydajnych maszyn, aby zapewnić najlepsze rezultaty czyszczenia.

Dywan przed profesjonalnym czyszczeniem podlega wstępnej obróbce w celu rozpuszczenia oleju i smaru. Pomaga to w usuwaniu większej ilości brudu z dywanu podczas końcowego oczyszczania. Firmy czyszczące dywany oferują też specjalne zabiegi usuwania nieprzyjemnych zapachów. Zastosowanie środków przeciwdrobnoustrojowych pomaga również zapobiegać nawrotowi pleśni i grzybów. Aby dowiedzieć się, czy dywan wymaga ponownego czyszczenia można skropić go kilkoma kroplami wody w niektórych miejscach. Jeżeli włókna dywanu szybko wchłoną wodę to znak, że pora na ponowne czyszczenie. 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy