Kilka zaskakujących faktów na temat tego, jak brudne są nasze dywany

Czy zdajesz sobie sprawę, że dywany mogą w przybliżeniu czterokrotnie zwiększyć swoją wagę pod wpływem zanieczyszczeń? Gromadzi się na nich mnóstwo różnego rodzaju zabrudzeń: od sierści zwierząt domowych i roztoczy kurzu, przez odchody owadów i łuski owadów, po martwe komórki skóry, pleśń, bakterie i lotne związki organiczne. O zwykłym pyle i alergenach nawet nie wspominając. Wszystkie te zanieczyszczenia przywierają do włókien dywanu i powodują rozmaite problemy zdrowotne. Wpływają nie tylko na osoby cierpiące na alergie, ale nawet na zdrowych domowników.

Profesjonalne czyszczenie dywanów to konieczność
Dlatego bardzo ważne jest regularne czyszczenie dywanów. Możemy odkurzać raz lub dwa razy w tygodniu, ale to nie rozwiąże problemu. Potrzebujemy profesjonalnego czyszczenia dywanów, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia i alergeny z włókien dywanowych. Chociaż może nam się wydawać, że nasze dywany nie są aż tak bardzo brudne, kilka statystyk wywoła zapewne szok u niejednego posiadacza dywanu.

Około 90% ludzi przyznaje się do upuszczania jedzenia na dywan, podnoszenia go i zjadania mimo wszystko. Nie ma znaczenia, że jedzenie leży na dywanie dosłownie kilka sekund. Bakterie mogą żyć na wykładzinach dywanowych bardzo długo i na pewno przedostaną się na wszystko, co zbieramy z dywanu i jemy.

Około 75% osób praktykuje noszenie obuwia w domu i chodzenie po dywanie. Ilość zanieczyszczeń wnoszonych na podeszwach butów jest ogromna i wszystkie one wraz z upływem czasu coraz głębiej wnikają w strukturę dywanu. Odkurzając dywan na pewno nie pozbędziemy się całego brudu. 

Około 70% osób przyznaje, że aby ukryć plamy na dywanie, zamiast je od razu usunąć, przesuwa meble w odpowiednie miejsce. Jeśli wylejemy coś na dywan, należy go natychmiast wyczyścić, aby uniknąć tworzenia się uporczywych plam. Jeśli mamy już plamy na dywanie, nadszedł czas, aby zadzwonić do profesjonalnej firmy czyszczącej dywany.

Dlaczego odkurzanie jest niebezpieczne?
Odkurzanie jest ważne, ale może być także niebezpieczne dla osób z problemami układu oddechowego lub alergiami. Odkurzanie nie usunie bakterii i brudu z włókien dywanu, jak profesjonalne środki chemiczne i odpowiednie maszyny. Po odessaniu powietrze zostaje wydmuchane z odkurzacza, a nie jest czyste powietrze. Odkurzacz wydmuchuje kurz i brud! Zaskakującym faktem jest to, że odkurzany obszar jest jednym z pięciu najbrudniejszych miejsc w naszych domach, oprócz toalet, pralek, ścierek oraz śmieci.

Czyste dywany w trosce o dzieci i zwierzęta domowe
Jeszcze ważniejsze jest regularne czyszczenie dywanów, gdy mamy małe dzieci i zwierzęta domowe. Maluchy często bawią się i pełzają po podłodze. Zbierają podczas zabawy cały kurz i wszystkie bakterie znajdujące się na powierzchni dywanu. W przypadku zwierząt domowych w domu, istnieją dwa powody, aby utrzymywać czyste dywany. Pierwszym jest fakt, że zwierzęta często zrzucają futro, a sierść może przylgnąć do włókien dywanowych. Drugim powodem jest to, że zwierzęta domowe mogą być podatne na zarazki i chorują tak samo, jak ludzie.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy