Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego czyszczenia dywanów?

Miliony właścicieli domów mają dywan w swoich wnętrzach. Dywan zmienia zupełnie wygląd pomieszczenia i podnosi komfort korzystania z niego. Dywan jest doskonałym wyborem. Ważne jest jednak, aby właściciel domu dbał o niego, wykonując rutynową konserwację. Częścią tej rutynowej konserwacji jest stosowanie profesjonalnych środków do czyszczenia dywanów co 6-18 miesięcy, w zależności od potrzeb. Chociaż większość ludzi widziała reklamy tego typu usług, mogą nie w pełni zrozumieć zalety profesjonalnego czyszczenia dywanów oferowane przez dużą część pralni. Oto 5 najważniejszych powodów, dla których Twoje dywany powinny być profesjonalnie oczyszczone.

Korzyści zdrowotne
Dywany mają tendencję do zatrzymywania różnych cząsteczek kurzu, bakterii i alergenów występujących w domu. Takie unoszące się w powietrzu cząsteczki powodują problemy z układem oddechowym oraz zatokami. Jeśli te zanieczyszczenia nie zostaną usunięte z dywanu, mogą stać się przyczyną licznych problemów zdrowotnych, zwłaszcza u małych dzieci. Podczas gdy odkurzanie jest z ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, może nie wystarczyć. Kurz, brud i bakterie, które nagromadziły się na dywanie przez pewien czas, można usunąć tylko przez profesjonalne produkty używane do czyszczenia i dezynfekcji.

Zapobieganie problemom
Profesjonalne czyszczenie dywanów może pomóc w zapobieganiu wielu poważnym problemom. Wśród tych problemów jest zmniejszenie lub wyeliminowanie inwazji roztoczy kurzu. Wiele domów jest zarażonych roztoczami, ale właściciele domów nawet nie zdają sobie sprawy, że te mikroskopijne stworzenia przejęły władzę nad ich dywanami. Roztocza są głównym źródłem alergenów, a specjaliści mają narzędzia i produkty niezbędne do zmniejszenia lub wyeliminowania takich problemów. Oprócz roztoczy kurzu, dywany są bardzo narażone na rozwój pleśni. Jest to szczególnie ważne w obszarach o wysokim poziomie wilgotności. Kiedy wilgoć np. w trakcie deszczowych dni wnika głęboko w włókna dywanu i może powodować wzrost pleśni. Rutynowe czyszczenie dywanów może zapobiec rozwojowi pleśni w dywanie.

Zapach
Oprócz wyłapywania różnych alergenów i bakterii, dywan ma tendencję do zatrzymywania zapachów. Jest to szczególnie ważne, jeśli właściciele domów mają zwierzęta domowe. Mocz i odchody zwierząt domowych mogą być jednym z najtrudniejszych zapachów do usunięcia z włókien dywanowych. Jednak profesjonalne firmy mają opatentowane formuły do usuwania nawet najtrudniejszych zapachów z dywanu.

Wygląd
Podczas gdy odkurzanie i czyszczenie punktowe odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymaniu dywanu, najskuteczniejszym sposobem zapewnienia atrakcyjnego wyglądu dywanu jest profesjonalne czyszczenie dywanów przynajmniej dwa razy w roku. Zapewnia ono nie tylko głębokie oczyszczenie dywanów, ale także pomaga usunąć niepożądane plamy.

Wydłużona żywotność dywanu
Specjalistyczne środki do czyszczenia dywanów gwarantują spokój ducha. Właściciel może być pewny, że dywany zostały dokładnie oczyszczone i odkażone. Regularne czyszczenie sprawi, że twój dywan będzie wyglądał doskonale przez cały rok i przetrwa w dobrej kondycji przez całe lata.

Dywan może być sporą inwestycją, więc należy chronić tę inwestycję, odpowiednio dbając o dywan. Codzienna konserwacja i rutynowe czyszczenie przez profesjonalistów pomogą Ci osiągnąć coś więcej, niż tylko dobry wygląd dywanu. Są gwarancją, że Twój dom będzie czysty, świeży i zdrowy.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy