Innowacyjne technologie – alternatywa dla czyszczenia chemicznego

Jeszcze do niedawna było oczywiste, że wielu wyrobów nie można poddać praniu wodnemu i czyszczeniu na mokro. Dlatego tak popularna buła w pralnia usługa czyszczenia chemicznego na sucho, przy użyciu specjalnych agregatów z rozpuszczalnikami działającymi bez konieczności użycia wody. Jednak teraz dzięki innowacyjnym technologiom pojawiła się możliwość czyszczenia w kąpieli wodnej nawet jedwabiu, skór, delikatnych koronek i innych materiałów, które do tej pory poddawane były czyszczeniu chemicznemu.

Poznaj wyjątkową technikę wet cleaning i zastosuj ją w swojej pralni. Jeśli chcesz wdrożyć ten system w swoim biznesie, koniecznie skontaktuj się z firmą Sovrana, która zajmuje się projektowaniem, wyposażaniem oraz prowadzeniem pralni, a także dystrybucją nowoczesnych urządzeń pralniczych, także tych działających w systemie wet cleaning.

Poznaj dwa systemy wet cleaning?
SoftWash® Xtreme Care jest innowacyjną alternatywą dla klasycznego czyszczenia chemicznego. Ogromnym atutem jest fakt, że cały proces czyszczenia oraz suszenia trwa zaledwie godzinę, a więc nie jest dłuższy od typowego czyszczenia chemicznego. Co ważne, do prania oraz do suszenia przeznaczone są dwa różne urządzenia, dzięki czemu możemy oba te cykle prowadzić jednocześnie, zwiększając w ten sposób liczbę realizowanych zamówień, co w oczywisty sposób przekłada się na dochody pralni. Dzięki nowoczesnym urządzeniom precyzyjnym systemem sterowania, w suszarce bębnowej można wysuszyć nawet bardzo delikatne tkaniny, nie ryzykując ich uszkodzenia czy zniszczenia.

Co ważne, system SoftWash® Xtreme Care jest bardzo skuteczny także w usuwaniu trudnych zabrudzeń, w tym tłustych plam. Jednocześnie ni dochodzi tu do dużego marszczenia tkaniny. Czyszczenie w tym systemie nie wymaga później nakładów czasu i energii na wykańczanie i przygotowywanie odzieży do wydania klientowi. Jest ona pachnąca, miła w dotyku i idealnie czysta.

IBW to kolejna metoda prania w kąpieli wodnej w systemie wet cleaning. Jest ona dedykowana czyszczeniu wyrobów skórzanych, a także z innego typu materiałów. System IBW możemy potraktować jako alternatywę dla klasycznego czyszczenia chemicznego, a w szczególnych przypadkach wyjątkowo mocnych zabrudzeń – jako uzupełnienie działania rozpuszczalników. To co wyróżnia urządzenia pracujące w tym systemie to ogromny wybór programów, co umożliwia perfekcyjne dopasowanie parametrów prania do wymagań danego zamówienia. Co ważne, jest też możliwość manualnego ustawiania wszystkich parametrów – ważne jest, by zadbać o odpowiednie szkolenie personelu w tym zakresie, co zapewnia także firma Sovrana.

Komputerowe sterowanie umożliwia na przykład dobranie osobnej temperatury dla każdego elementu procesu prania i suszenia, dzięki czemu mamy połączenie wyjątkowej skuteczności z delikatnością. System IBW jest wiec idealny na przykład do prania wyrobów z wełny czy jedwabiu. Ma też duży wybór programów do czyścenia i pielęgnacji skór. W kąpieli wodnej można nie tylko odświeżyć garderobę skórzaną, ale też ją zafarbować, dzięki dodaniu dobrze rozprowadzających się w wodzie pigmentów. Umożliwia to zarówno renowację wyrobów ze skóry, jak i zdecydowaną zmianę ich kolorów. Nie ma lepszego systemu czyszczenia oraz pielęgnacji skór niż IBWi klienci z pewnością docenią tę ofertę.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy