Szatnie automatyczne – innowacyjne rozwiązanie dla branży pralniczej i nie tylko

Szatnie automatyczne to jeden z produktów, które w Polsce wprowadza firma Sovrana. Jest ona przedstawicielem i dystrybutorem producenta szatni automatycznych firmy METALPROGETTI srl. Czym jest szatnia automatyczna? Jest to system wieszaków i transporterów ze sterowaniem manualnym lub automatycznym.

Jakie są zalety szatni automatycznej rekomendowanej przez firmę Sovrana?
Przede wszystkim szatnie automatyczne marki firmy METALPROGETTI srl pozwalają na bardzo dobre wykorzystanie powierzchni. Dzięki temu nawet na niewielkiej przestrzeni można uzyskać optymalne jej wykorzystanie i maksymalną liczbę wieszaków. To bardzo ważne, jeśli zależy nam na obsłużeniu dużej liczby klientów. Co istotne, mamy możliwość operowania nie tylko w poziomie, ale i w pionie, bo system może umieszczać odzież też wysoko – to istotne, gdy dysponujemy mniej typowymi pomieszczeniami. Korzystanie ze zwykłej szatni, w której ubrania wiszą pod sufitem byłoby w zasadzie niemożliwe, w przypadku szatni automatycznej nie stanowi to żadnego problemu.

Warto też zaznaczyć, że tego rodzaju szatnie świetnie sprawdzają się we wszystkich obiektach, gdzie potrzeba obsłużenia dużej liczby ludzi. Na przykład mogą to być urzędy, sale koncertowe, teatry. Co ważne, szatnie automatyczne pozwalają na bardzo dobre wyszukiwanie rozmieszczonej odzieży. To koniec problemów pod hasłem „nie mamy pańskiego płaszcza” bo płaszcz ten zostanie wyszukany przez system komputerowy i dostarczony bezpośrednio do pulpitu recepcyjnego, gdzie pracownik może odebrać garderobą i przekazać ją klientowi.

Transportery obrotowe, które są częścią składową szatni automatycznych, są nie tylko funkcjonalne, ale też wyglądają estetycznie i pomagają utrzymać porządek w szatni. W wariancie premium szatnia posiada automatyczny system sterowania. Jest on bardzo wygodny i szybki w obsłudze i znacząco przyspiesza pracę. Wystarczy nie opuszczając pulpitu, przy którym obsługujemy klienta, wpisać do komputera numer poszukiwanej części garderoby, a system sam ją odszuka i przetransportuje do pulpitu. Co ważne, dzieje się to szybko, bo inteligentny system transporotowy wykorzystuje najkrótszą możliwą drogę dostarczania odzieży. Wszystko to usprawnia obsługę, co jak wiadomo stanowi jeden z głównych faktorów kształtujących poziom satysfakcji u klientów w sektorze usługowym.

Należy też zaznaczyć, że rekomendowany przez Sovrana system szatni automatycznych pozwala na tworzenie indywidualnych projektów na bazie gotowych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu każdy projekt jest perfekcyjnie dopasowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Inwestycja w szatnię automatyczną to przede wszystkim inwestycja w czas przeznaczany na obsługę klienta. Dysponując tego rodzaju automatycznym systemem z transporterami obrotowymi nie potrzebujemy też zatrudniać tylu pracowników do rozwożenia odzieży, jej rozmieszczania na wieszakach, a następnie odszukiwania. Dlatego reedukacja kosztów zatrudnienia sprawia, że inwestycja w szatnię automatyczną zwróci się dość szybko. Także sprawność działania pralni z takim systemem jest nie do przecenienia. Wystarczy pomyśleć, na jakie straty i problemy mogłoby nas narazić na przykład zagubienie powierzonej do prania sztuki odzieży. Z systemem szatni automatycznych od Sovrana taka sytuacja na pewno nie będzie miała miejsca.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy