Konserwacja dywanów w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

Wiele osób decyduje się na pokrycie dywanami domowych powierzchni o dużym natężeniu ruchu. Chodzi o zabezpieczenie podłogi oraz zapewnienie domownikom maksymalnego komfortu. Jak jednak chronić dywany przed zużyciem? Choć może się to wydawać niemożliwe, istnieją pewne wskazówki, które pomogą Ci zadbać o dywany i chodniki w newralgicznych miejscach Twojego domu. Dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym i stosowaniu kilku podstawowych zasad zachowasz piękny wygląd dywanów i przedłużysz ich żywotność.

Wybierz odpowiednie materiały
Wybór dywanika to coś więcej, niż wybór odpowiedniego koloru czy wzoru. Wiele osób kupując dywaniki skupia się nadmiernie na ich wyglądzie, pomijając inne, ważne kwestie. Jedną z nich jest odpowiedni materiał. Decydująca powinna być jego trwałość. W miejscach o dużym natężeniu ruchu rodzaj tkaniny zdecydowanie wpływa na wytrzymałość dywanu. Najlepszym wyborem są dywany i chodniki nylonowe lub wełniane, które są w stanie znieść naprawdę wiele.

Planuj naprzód
Jednym z najlepszych sposobów ochrony dywanów jest zmniejszenie ilości brudu i wilgoci, które dostają się do domu. Używanie mat wejściowych oraz wycieraczek przy wejściach pomoże wyeliminować większość brudu, który trafia do domu na butach domowników. Ta prosta metoda może być bardzo skutecznym sposobem na utrzymanie czystości dywanów. Jeśli to możliwe, możesz nawet rozważyć zasadę zmiany obuwia za każdym razem, gdy domownicy wchodzą do domu. Na początku może być to uciążliwe, ale z czasem wszyscy przyzwyczają się do tej prostej zasady, a na Twoich dywanach wyląduje mniej ziemi, piasku i kurzu. Ochronisz je również przed wilgocią, która jest główną przyczyną rozwijania się pleśni.

Często odkurzaj dywany
Częste odkurzanie jest istotną częścią pielęgnacji dywanów i chodników, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Odkurzanie pomaga w usuwaniu powierzchniowego brudu, zanim wniknie w głąb włókien. Im większy ruch w danym obszarze, tym częściej należy go odkurzać. Może to nawet oznaczać codzienne odkurzanie w celu ograniczenia do minimum brudu i kurzu. Lepiej jednorazowo poświęcić minutkę na odkurzanie, niż potem męczyć się pół godziny, próbując usunąć nagromadzone zanieczyszczenia.

Podejmij natychmiastowe działanie
Obszary, w których występuje duży ruch są bardziej narażone na wypadki. Jeśli jeden z domowników rozleje coś na dywan, należy podjąć natychmiastowe działania w celu jego wyczyszczenia. Nie ma nic gorszego, niż zaschnięte plamy. Jeśli to konieczne, nałóż na plamę specjalistyczny środek do usuwania plam. Im szybciej podejmiesz działania, tym mniej prawdopodobne jest, że płyn wsiąknie w dywan i pozostawi trwałą plamę. Korzystne jest również zastosowanie profesjonalnego środka ochronnego do dywanów, aby ułatwić czyszczenie.

Korzystaj z usług specjalistów
Wiele pralni oferuje obecnie skuteczne metody dywanowe. Warto zafundować swoim dywanom takie gruntowne czyszczenie, zwłaszcza po wyjątkowo ciężkim dla nich sezonie jesiennym i zimowym. Pralnie posiadają odpowiednie urządzenia oraz środki chemiczne do czyszczenia dywanów. Wiedzą, w jaki sposób dbać o dywany wykonane z poszczególnych rodzajów materiałów. Innej pielęgnacji wymaga przecież dywan wełniany, innej dywan z tkanin syntetycznych. Profesjonalne techniki dywanowe pozwalają na efektywne, a zarazem bezpieczne wyczyszczenie dywanów.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy