Usługi pralni chemicznej

Pralnie chemiczne są coraz częściej odwiedzane przez zapracowanych mieszkańców mniejszych i większych miast. Są odpowiedzią na potrzeby klientów oraz zmieniający się styl życia. Mamy przecież coraz mniej czasu na wykonywanie codziennych obowiązków. Co dzieje się z naszą odzieżą, gdy już trafi do pralni?

Jak wygląda procedura prania chemicznego?
Na początek etykiety produktów zostają sprawdzone w celu potwierdzenia wymaganego procesu czyszczenia. Niektóre przedmioty są przeznaczone do prania chemicznego, inne posiadają inne instrukcje prania. Profesjonalni pracownicy pralni mają doświadczenie w czyszczeniu różnych tkanin, a zatem odpowiednio traktują nasze ubrania. Ubrania są wstępnie odplamiane, prane lub czyszczone na sucho, prasowane, wieszane, a następnie umieszczane w specjalnych ochronnych foliach, które zapobiegają ich zabrudzeniu i zakurzeniu. Większość pojedynczych ubrań dostarczana jest na wieszaku. Jeśli wolimy, możemy również poprosić o złożenie niektórych ubrań. Pewne elementy odzieży wymagają złożenia, aby uniknąć rozciągnięcia na wieszaku. Przykładem są swetry. Odpowiednie złożenie ubrań ułatwia również ich przechowywanie.

Zawsze czyste koszule
Jedną z najpopularniejszych usług pralni jest czyszczenie i prasowanie koszul z guzikami. To często najważniejsza część naszego stroju. Czysta, wyprasowana koszula to podstawa większości prac biurowych. Oczekuje się, że pracownicy licznych biur i firm zawsze będą wyglądać profesjonalnie. To łatwe! Wystarczy, że skorzystają z usług pralni.

Usuwanie uciążliwych plam
Najczęściej spotykane plamy na ubraniach to plamy wokół kołnierzy i pod pachami. Kolagen, perfumy, dezodoranty i olejki do skóry wnikają w nasze ubrania i mogą powodować żółtawe plamy, jeśli nie zostaną odpowiednio i szybko usunięte. Pralnie mają urządzenia, detergenty i środki do usuwania plam, aby usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy. Najlepiej unikać prób samodzielnego usuwania plam, ponieważ może to pogorszyć sytuację.

Sukienki, bluzki i spódnice
Sukienki, bluzki i spódnice są często wykonane z delikatnych tkanin, w tym jedwabiu, koronki, aksamitu, które mogą być łatwo uszkodzone przez typowe metody czyszczenia stosowane w domu. Domowe zabiegi pielęgnacyjne często powodują zmniejszenie trwałości takich ubrań. Dlatego najlepiej jest pozostawić czyszczenie swoich sukienek, bluzek i spódnic profesjonalistom. Pralnie chemiczne doskonale wiedzą, jak obchodzić się z różnymi typami tkanin oraz rodzajami plam.

Garnitury
Garnitury są kluczem do profesjonalnego wyglądu. Ale mogą też sprawić, że będziemy wyglądać niechlujnie i nieprofesjonalnie, jeśli nie wyczyścimy ich i nie odprasujemy prawidłowo. Garnitur możemy nosić wiele razy, zanim oddamy go do pralni. Marynarkę można nosić dłużej, niż spodnie garniturowe. Jest ona noszona na koszuli, która pochłania większość potu z ciała. Nasz spodnie jednak muszą być odświeżane częściej.

Odzież wierzchnia (kurtki, płaszcze itp.)
Grube zimowe kurtki i płaszcze nie są często prane, ponieważ nie można ich prać codziennie po ich noszeniu. Zapominamy jednak o ich regularnym czyszczeniu, a co jakiś czas potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Najlepiej nie prać płaszczy i kurtek w domowej pralce, ponieważ może to wpływać na puszystość oraz zdolność utrzymania ciepła. Płaszcze są często wykonane z delikatnych tkanin np. wełny, które wymagają odpowiedniego rodzaju czyszczenia, aby przetrwać tak długo, jak to możliwe. Sporym wyzwaniem jest również czyszczenie wodoodpornych płaszczy i kurtek tak, by nie straciły swoich właściwości.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy