Czyszczenie tapicerki meblowej

Niezależnie od tego, czy mamy małe dzieci, zwierzęta domowe, przyjmujemy znajomych i rodzinę lub po prostu często bywamy w domu, nasze meble tapicerowane wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie tylko łatwo się brudzą, ale stają się również siedliskiem rozmaitych intruzów. Nawet przykładając ogromną wagę do higieny otoczenia, trudno uniknąć kurzu, pyłków, zarazków, okruchów żywności, plam i skaz. Ale nie musimy godzić się z faktem, że nasze meble są brudne. Profesjonalna pralnia chemiczna jest w stanie zapewnić nam odświeżające czyszczenie tapicerki, które przedłuża żywotność mebli i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia dzieci i zwierząt domowych. Czyszczenie umożliwia pozbycie się nawet najbardziej uciążliwych plam, które wniknęły w głąb materiału. Jednocześnie jednak nie musimy martwić się, że nasze meble zostaną uszkodzone.

Jak wygląda czyszczenie tapicerki
Proces czyszczenia mebli tapicerowanych składa się z czterech podstawowych etapów. Pierwszym jest usunięcie zabrudzeń, które są nierozpuszczalne. To plamy, nad, którymi trzeba popracować, zanim przystąpimy do czyszczenia całej tapicerki. Niestety, aż 80 % zabrudzeń okazuje się nierozpuszczalna. Specjalne odkurzacze pomagają rozczesać włókna materiałów i uwolnić znajdujący się między nimi brud. Po takim wstępnym oczyszczeniu następuje proces rozpuszczania brudu.

Słowo „rozpuszczanie” używane jest umownie. Chodzi po prostu o oddzielenie brudu od włókien. Czasami rozpuszczanie brudu polega na wytworzeniu emulsji, innym razem na zmydleniu tłuszczu. Rozpuszczenie brudu to dopiero początek czyszczenia, bo po nim następuje działanie chemiczne, którego podstawą jest użycie odpowiednich detergentów. Bez środków chemicznych trudno mówić o skutecznym wyczyszczeniu tapicerki. Ostatnim etapem jest wysuszenie mebli. Nie powinny być one eksploatowane aż do czasu całkowitego wyschnięcia.

Walcz z plamami podczas użytkowania mebli!
Przy ciągłym korzystaniu z mebli, plamy na tapicerce są nieuniknione. Możemy zapytać profesjonalnego pracownika pralni chemicznej o możliwość zastosowania środka chroniącego do mebli, aby stworzyć wokół włókien barierę, która zapobiegnie powstawaniu plam. Jednak od czasu do czasu należy powtarzać czyszczenie. Przywraca ono zastosowaną przez producenta osłonę plamową, która z czasem rozbija się i zanika. Tworzy ochronną osłonę wokół włókien. Dezynfekuje i odświeża meble, zmniejszając liczbę alergenów i bakterii, które rozprzestrzeniają choroby. Redukuje powszechne alergeny z roztoczy kurzu, szkodników, sierści zwierząt domowych oraz pyłków roślin.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy