Czyszczenie i pielęgnacja skór – usług, które musisz mieć w swojej pralni

Futra przestały być modne, jednak odzież skórzana trzyma się mocno. Choć są osoby, które nie noszą jej ze względów etycznych, nie brak głosów, że trwałość skóry naturalnych sprawia, że są one paradoksalnie bardzo ekologicznym produktem, bo starczają na lata – są to ubrania, które można nosić nawet przez dziesięciolecia. Wymagają jednak właściwej pielęgnacji, którą warto zapewniać w pralni, bo zainteresowanie klientów na pewno będzie duże.

Tradycyjnie odzież skórzana uważana była za wyrób, który musi być czyszczony chemicznie, bez używania wody. Tego typu oznaczenia znajdują się na metkach. Czyszczenie chemiczne skór zamszowych i licowych jest więc usługa, której ludzie szukają w nowoczesnych pralniach i z pewnością będzie na nie popyt. Ważne, by było to czyszczenie jak najwyższej jakości i możliwie przyjazne dla środowiska.

Czego potrzebujemy, by oferować taka usługę w swojej pralni? Przede wszystkim nowoczesnych agregatów chemicznych pracujących na zasadzie obiegu zamkniętego. To oznacza, że trujące opary nie wydobywają się z urządzenia, dzięki czemu nie obciążają środowiska naturalnego oraz nie szkodzą pracownikom pralni. Poza tym warto postawić też na biodegradowalne rozpuszczalniki – zamiast tradycyjnych używa się dziś rozpuszczalników na bazi silikonu. Użycie krzemionki sprawia, że są one całkowicie biodegradowalne.

W pralni chemicznej musi znajdować się też deska detaszerska do wstępnej obróbki odzieży skórzanej zanim umieścimy ją w agregacie. Kolejny niezbędny element wyposażenia to kabina z pistoletem natryskowym. Służy ona do impregnowania odzieży oraz do jej farbowania i wykonywania tak zwanego retuszu, który polega na dozowaniu barwnika pistoletem tak, by odświeżyć i przyciemnić wyblakłe szwy, co znacząco poprawia wygląd całego ubrania. W pralni chemicznej musi się też znajdować manekin do formowania odzieży oraz wytwornica pary – to pozwoli nam na perfekcyjne wykończenie i uformowanie odzieży ze skóry licowej i zamszowej. Oczywiście tak jak w przypadku innych usług pralniczych, niezbędny jest też system do znakowania odzieży, pakowania oraz transportu zamówień.

A może czyszczenie na mokro?

Choć wskazania na metkach pokazują, że wyroby skórzane powinny być czyszczone na sucho, obecnie mamy do czynienia z innowacyjna technologią, która zrewolucjonizowała pielęgnację odzieży skórzanej w pralniach.To rekomendowany przez firmę Sovrana system wet cleaning, który obejmuje różne techniki prania wodnego, które dzięki unikalnemu programatorowi oraz pracy pomp dozujących i wyborowi wysokiej klasy detergentów pozwala na czyszczenie w kąpieli wodnej rzeczy, które do tej pory musiały być czyszczone na sucho w agregatach. W przypadku skór naturalnych najlepiej sprawdza się technologia IBL należąca do systemów wet cleaning. Eksperci z firmy Sovrana sugerują, by wykorzystywać wet cleaning nie tylko do czyszczenia skór, ale też do ich impregnowania i farbowania. Woda znakomicie rozprowadza dodatkowe substancje ich sprawia, że głęboko wnikają one w strukturę skóry, dzięki czemu jest ona perfekcyjnie nasycona i odświeżona, nie ma też problemu nieprzyjemnego zapachu środków chemicznych, co jest wadą klasycznego czyszczenia chemicznego, w którym używa się do jego usunięcia specjalnych neutralizatorów.





 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy