Nowoczesna pralnia: co to oznacza?

Pralnie przeżywają dziś swój renesans – po krótkiej recesji spowodowanej ekspansją domowego sprzętu pralniczego znów mają wielu klientów. Jednak nowoczesne pralnie to już nie dawne ciasne punkty osiedlowe, w których unosił się zapach pary. Jak wygląda nowoczesna pralnia i o czym trzeba pamiętać, jeśli chcesz ją otworzyć?

Trendy w branży pralniczej nie zmieniają się tak szybko, jak w dziedzinie mody czy urody, jednak są zauważalne. Jeśli chcesz, by Twój punkt usługowy zasługiwał na miano nowoczesnej pralni, musisz trzymać rękę na pulsie i wdrażać nowe trendy u siebie jak najszybciej. Pomogą ci w tym eksperci z firmy Sovrana, którzy od lat są liderem na polskim rynku pralniczym i zajmują się kompleksowym doradztwem dla przedsiębiorców działających w branży pralniczej.


Jakie trendy wskazują teraz jako dominujące? Oto kilka propozycji, by uczynić Twoją pralnie nowoczesną.

Ekologia

Dziś klienci są wyczuleni na kwestie ekologiczne. Coraz więcej osób, dokonując swoich wyborów konsumenckich, kieruje się nie tylko ceną, a właśnie kwestiami etycznymi i ekologicznymi. Dlatego warto jak najszybciej wdrożyć w swojej pralni rozwiązania przyjazne dla środowiska. Jak zaznaczają eksperci z firmy Sovrana, nurt eco washing jest dziś globalnym trendem w branży i wciąż zyskuje na znaczeniu. O co chodzi? Przede wszystkim o wykorzystanie biodegradowalnych i naturalnych środków czyszczących – mamy dziś do dyspozycji ekologiczne profesjonalne detergenty do prania wodnego oraz biodegradowalne rozpuszczalniki do czyszczenia chemicznego – bazują one na krzemionce. Poza tym ważne są energooszczędne urządzenia – to dodatkowo plus dla przedsiębiorcy, bo obniżają koszty bieżącej obsługi pralni. Kolejną sprawą są agregaty chemiczne – nowoczesne powinny pracować w systemie obiegu zamkniętego, by nie emitować trujących oparów.
Nowością rekomendowaną przez firmę Sovrana są też technologie wet cleaning, które stanowią alternatywę dla klasycznego czyszczenia chemicznego – są one zdecydowanie mniej obciążające dla środowiska naturalnego niż nawet najlepszej jakości czyszczenie w agregacie.

Cyfryzacja

To trend we wszystkich usługach. Nowoczesna pralnia nie tylko jest zarządzana przez system znajdujący się w chmurze, ale też oferuje aplikację dla swoich klientów – często jest to program lojalnościowy, a więc ważne narzędzie marketingowe. Można iść dalej i otworzyć zupełnie samoobsługową pralnię, gdzie klient wszystko wykonuje samodzielnie, opłacając całą usługę przy użyciu aplikacji. To też ważny trend wyróżniający nowoczesne przedsiębiorstwa w branży pralniczej – popularność pralni samoobsługowych ciągle rośnie.

Pamiętaj o pracownikach!

Aby prowadzić nowoczesną pralnię, musisz pamiętać o roli personelu. To od jakości pracy osób zatrudnionych do obsługi urządzeń w dużej mierze zależą efekty. Bardzo ważne jest też, to jak obsługują klientów. Pracownicy są najcenniejszym elementem firmy – warto o tym pamiętać. Szalenie istotne jest też regularne szkolenie pracowników, zarówno wstępne, gdy otwieramy pralnię, jak i cykliczne szkolenia, gdy wprowadzamy nowe usługi czy produkty, dzięki czemu wszyscy są perfekcyjnie przygotowani do pracy. Szkolenia dla pracowników pralni oferuje firma Sovrana, gwarantując najwyższą jakość przekazywanej wiedzy oraz jej poważanie z kwestiami praktycznymi. 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy