Nowoczesna pralnia: jakie usługi w niej znajdziesz?

Jeśli pralnia nadal kojarzy Ci się z dusznym i ciasnym pomieszczeniem pachnącym wilgotnym praniem, do którego babcia oddawała pościel do prania i maglowania, czas zmienić swoje wyobrażenia i zapoznać się z nowoczesnymi pralniami. Jakie usługi w nich znajdziesz?

Coraz więcej osób nie korzysta z pralni – przecież mamy nowoczesne pralki automatyczne, które potrafią naprawdę dużo. Powszechne stały się też suszarki bębnowe, dzięki którym nie musimy mieć już w domu ciągle rozwieszonych mokrych ubrań na suszarce. Czy w tej sytuacji warto oddawać ubrania do pralni? Tak! Nowoczesna pralnia oferuje usługi, które znacząco podwyższają komfort życia. Co w nich znajdziesz?

Perfekcyjne pranie i prasowanie

Samo pranie i suszenie to dopiero początek. Odzież, szczególnie ta wyjściowa i noszona do pracy musi być jeszcze perfekcyjnie uprasowana. A wcale nie jest łatwo idealnie rozprasować wszystkie zagniecenia na koszuli czy sukience. Dodatkowo pranie wodne ferowane przez nowoczesne pralnie idealnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia i plamy, nie niszczy struktury ubrań i sprawia, że są czyste i pachnące. Oddając ubrania do pralni, oszczędzasz czas i odbierasz idealnie uprasowane, gotowe do założenia stroje do pracy. Nic więc dziwnego, że osoby, dla których nienaganny wizerunek jest ważny, chętnie korzystają z usług pralni.

Pranie z transportem

Cierpisz na chroniczny brak czasu? Coraz więcej nowoczesnych pralni oferuje usługę transportu – kurier odbierze od Ciebie brudne ubrania i przywiezie czyste i wyprasowane. W zależności od konkretnej oferty jest to dostępne na zamówienie lub w wariancie cyklicznym, w którym kurier pojawia się np. raz w tygodniu w określony dzień, dzięki czemu już nie musisz się martwić, czy nie zapomnisz o praniu i nigdy nie zostajesz z problemem, że nie masz co na siebie włożyć.
Nowoczesne technologie

Pranie wodne to tylko jedna z usług oferowanych przez nowoczesne pralnie. Innowacyjne technologie wdrażane w branży pralniczej przez firmę Sovrana zrewolucjonizowały ten rynek. Warto skorzystać na przykład z prania w systemie wet cleaning. Co to jest? Jest to alternatywa dla czyszczenia chemicznego na sucho – dzięki wyjątkowym rozwiązaniom i specjalnym detergentom teraz można prać w kąpieli wodnej na przykład wyroby ze skóry, jedwabiu czy koronki, a więc to wszystko, co jeszcze niedawno musiało być czyszczone na sucho. Co ważne, nowa technologia nie niszczy odzieży, a czyści równie skutecznie, co rozpuszczalniki chemiczne. Warto też zaznaczyć, że system wet cleaning jest mniej obciążający dla środowiska niż klasyczne czyszczenie na sucho.

Odzież skórzana jak nowa

Skórzane ubrania to ponadczasowa klasyka – z wiekiem nie niszczą się, a wręcz przeciwnie, nabierają szlachetności. Jednak pod warunkiem, że odpowiednio je pielęgnujemy. Nowoczesne pralnie oferują w tym zakresie bardzo wiele. Wspomniany wyżej system wet cleaning idealnie nadaje się do czyszczenia i pielęgnacji wyrobów skórzanych, dotyczy to zarówno skóry licowej jak i zamszowej. Co więcej – system ten pozwala nie tylko na skuteczne wyczyszczenie skóry i usunięcie plam, w tym problematycznych i tkwiących głęboko w strukturze skóry, ale też znakomicie nadaje się do dodatkowych czynności pielęgnacyjnych. W wodzie bardzo dobrze rozprowadzają się środki uszlachetniające i zmiękczające skórę, a także pigmenty do jej farbowania.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy