Łatwiejsze pranie - 7 sposobów

Pralka automatyczna to coś zwykłego w polskich domach, może bardziej lub mniej nowoczesna, mniejsza lub większa, z wmontowaną suszarką lub bez niej, ale naprawdę spotkanie domu bez pralki jest rzadkością. Mimo to pranie w rodzinach, zwłaszcza tych kilkuosobowych ciągle nastręcza trudności i zabiera tak cenny w we współczesnym świecie czas.
Jest kilka prostych sposobów, żeby pranie nie tylko stało się łatwiejsze, ale żeby  wszystkie prane ubrania i bielizna były świetnie przygotowane do użycia.
Oto kilka najważniejszych porad :

Nowoczesna, niezawodna, oszczędna i  dobrze dopasowana do potrzeb rodziny pralka, najlepiej z suszarką, jest pierwszą gwarancją zmniejszenia problemów związanych z praniem, bo po pierwsze dysponuje dużą ilością programów, a więc łatwiej będzie dopasować  program do rodzaju pranej tkaniny, a po drugie w sposób funkcjonalny wpisuje się w jakieś miejsce domu  ( łazienka, pralnia, kuchnia, piwnica). 

W pobliżu miejsca do prania i suszenia dobrze wygospodarować miejsce, gdzie nie tylko będziemy trzymać potrzebne proszki i płyny do prania i płukania, ale żeby oszczędzić czas również  wszystkie potrzebne do prania akcesoria i to najlepiej z zapasem. Chodzi o różne proszki lub płyny do prania – do kolorów, do białego, do prania ręcznego, do tkanin delikatnych, płyny do płukania, odplamiacze, sól do firanek, wybielacze, chusteczki do absorpcji koloru itp.

Przyspieszymy i ułatwimy proces prania, jeśli będziemy sami na bieżąco sortować rzeczy do prania i wyegzekwujemy to od członków naszej rodziny. Jeśli warunki mieszkaniowe na to pozwolą, to najskuteczniej pomaga w tym kilka koszy -na rzeczy jasne, ciemne, delikatne, na pościel i bieliznę i specjalny koszyk na pranie absolutnie pilne. W małych łazienkach można kosze zastąpić specjalnymi workami. 

Nigdy nie wrzucamy do koszy lub wirków rzeczy wilgotnych, chyba, ze jest to kosz do pilnego prania. 

W dużej rodzinie bardzo przydatne będzie opracowanie grafiku prania na cały tydzień.

 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy