Pralnia samoobsługowa: wszystko co musisz o niej wiedzieć

Pralnie samoobsługowe wielu z nas kojarzą się z amerykańskimi filmami: podobnie jak kino samochodowe czy bary z szafa grającą i automatami. I rzeczywiście, pierwsza tego typu pralnia pojawiła się w USA w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Dziś ten koncept dotarł do Polski i zdobywa coraz większą popularność. Co musisz wiedzieć o pralniach samoobsługowych?

Dlaczego pralnie samoobsługowe pojawiły się w Polsce tak późno? Najpierw nie było przestrzeni na tego typu rozwiązania, zaś w latach dziewięćdziesiątych upowszechniły się pralki automatyczne, co sprawiło, że wiele osób zaczęło prać w domu, by oszczędzić pieniądze wydawane na pralnię – istniały oczywiście pralnie wodne i chemiczne oraz magiel, jednak traciły wówczas klientów. Dziś natomiast jednym z globalnych trendów w usługach jest automatyzacja i usługi, które nie wymagają personelu. Sami wypożyczamy rowery miejskie, samochody, hulajnogi i skutery, w sklepach korzystamy z kas samoobsługowych. Samoobsługowe pralnie świetnie się w to wpisują.

Dlaczego warto zainwestować w pralnię samoobsługową?

Pierwsze pralnie samoobsługowe są już w Polsce. Analitycy rynku przewidują, że ich popularność będzie w najbliższych latach znacząco rosła. Warto tu pamiętać o zasadzie, że kto otwiera biznes na początku trendu wznoszącego, ten szybko stabilizuje swoją pozycję lidera rynku i dystansuje konkurencję. Z czasem dużo trudniej będzie znaleźć miejsce na tym rynku. Warto też podkreślić, że pralnia samoobsługowa to przedsiębiorstwo, które nie wymaga dużych nakładów pracy ani kosztów bieżących – nie trzeba zatrudniać personelu, a zarządzanie odbywa się w dużej mierze automatycznie, dlatego jest to dobry pomysł na dodatkową działalność dla osób, które już mają firmę w innym segmencie rynku i szukają pomysłu na zdywersyfikowanie swoich inwestycji.

Jak działa pralnia samoobsługowa?

Pralnia samoobsługowa to wysokiej klasy urządzenia i dobrej jakości detergenty, które przez całą dobę są dostępne dla klientów. Aby skorzystać z pralni i opłacić pranie wystarczy posiadać aplikację, która jest jednocześnie programem lojalnościowym zachęcającym do korzystania systemem bonusów i rabatów. W pralni samoobsługowej jest wifi co sprawia, że w oczekiwaniu na skończenie cyklu prania możemy np. obejrzeć film, albo nadrobić sprawy służbowe, studenci chętnie się tam uczą.

Jak otworzyć pralnię samoobsługową?

Otwarcie pralni samoobsługowej jest proste nawet dla osoby, która nie ma nic wspólnego z branżą pralniczą. W otwarciu pomoże firma Sovrana – jest to lider w branży pralniczej, a dziś przedstawiciel firmy Speed Queen, która otwiera pralnie samoobsługowe na całym świecie. Dzięki temu eksperci Sovrana dostarczą Ci rozwiązań „pod klucz”, oferując sprawdzone koncepcje i wsparcie na każdym etapie przygotowań. Warto tu zaznaczyć, że Speed Queen nie działa na zasadzie franczyzy, co oznacza, że nie musisz wnosić opłat licencyjnych, nie jesteś też zależny od kontroli „z centrali”. Masz więc pełen wpływ na swój biznes, a jednocześnie możesz korzystać z doświadczeń wypracowanych przez lata. Czy to nie idealne rozwiązanie? W zależności od posiadanych środków możesz otworzyć jedną pralnię Speed Queen lub od razu zdecydować się na kilka punktów w ramach sieci.


 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy