5 powodów, dla których warto zainwestować w pralnię samoobsługową

Każdy, kto śledzi informacje o rynku pralniczym wie już, że pralnie samoobsługowe zostały uznane za jeden z dominujących trendów w tym segmencie w roku 2020. Wiele osób zastanawia się więc, czy warto zainwestować w ten biznes. Oto pięć powodów, dlaczego odpowiedź brzmi: tak!

Pralnie samoobsługowe dotarły do Polski niedawno, jednak na świecie są znane już od wielu lat – pierwsze pojawiły się w USA jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego stulecia i od tego czasu stopniowo zdobywały amerykański rynek, stając się jednym z charakterystycznych elementów krajobrazu amerykańskich miast.

W naszej części Europy pojawiły się niedawno, jednak widać już, że ich popularność rośnie. Poniżej znajdziecie pięć powodów, dla których warto właśnie teraz rozważyć otwarcie pralni samoobsługowej.

1. Początek trendu – największe zyski
To zasada znana w różnych branżach. Ten, kto pierwszy inwestuje w nowy trend ponosi największe ryzyko, ale też ma największe szanse na sukces w postaci stabilnej sytuacji na rynku. W przypadku pralni samoobsługowych mamy do czynienia z sytuacją idealną: już wiemy, że ta koncepcja się sprawdza, a konkurencja jeszcze jest niewielka, dzięki czemu mamy szanse bardzo szybko zdobyć klientów i ustabilizować swoją pozycję na rynku. Im później wejdziemy do tego biznesu, tym będzie to trudniejsze.

2. Dobry sposób na dywersyfikacje inwestycji
Pralnia samoobsługowa to świetny sposób na biznes dla kogoś, kto ma już swoją firmę działającą poza rynkiem pralniczym i szuka pomysłu na zdywersyfikowanie swoich inwestycji, co jest jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa w zarządzaniu finansami. Ulokowanie wolnych środków (a nawet środków z kredytu) w pralnię samoobsługową to świetny pomysł, bo zarządzanie tym biznesem nie jest trudne i czasochłonne, dzięki czemu nie ma problemu, by jednocześnie zajmować się innymi projektami. Nowoczesną pralnią samoobsługową zrządza się zdalnie, za pomocą oprogramowania w chmurze, co sprawia, że nie musisz być fizycznie obecny, by z sukcesem prowadzić ten biznes.

3. Niskie koszty bieżące
Dużą zaletą pralni samoobsługowej są też niskie koszty bieżące. Gdy poniesiesz już nakłady związane z wyposażeniem pralni, na bieżąco musisz tylko opłacać koszty zakupu detergentów i płacić za media, oraz wynajem lokalu. Co ważne, nie musisz ponosić kosztów zatrudnienia personelu. Choć część właścicieli pralni samoobsługowych decyduje się na zatrudnienie jednej osoby, która służy klientom wsparciem, można wybrać wariant, w którym na pytania klientów odpowiada się przez czat w aplikacji. Warto zaznaczyć, że dominującą grupę wśród klientów stanowią osoby młode, doskonale obeznane z nowoczesnymi technologiami, dla których taka forma komunikacji jest naturalna. Dzięki temu można zredukować koszty zatrudniania – wystarczy osoba, która posprząta lokal i odbierze pieniądze.

4. Odporność na kryzys
Pralnia samoobsługowa to biznes w dużym stopniu odporny na kryzys i czynniki zewnętrzne. Przede wszystkim ze względu na wspomniane wyżej niskie koszty prowadzenia. Co ważne, pralnia jest też odporna na zmiany odgórne, na przykład regulacje dotyczące płacy czy godzin zatrudnienia – przedsiębiorstwa samoobsługowe mogą działać w systemie 24/7, stale przynosząc zyski.

5. Dostępne sprawdzone rozwiązania
Otwarcie pralni samoobsługowej jest łatwe – wystarczy zgłosić się do ekspertów Sovrana, którzy są przedstawicielami znanej marki Speed Queen, oferującej rozwiązania „pod klucz”.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy