Pralnie samoobsługowe: hit w branży pralniczej

Pralnie samoobsługowe są coraz bardziej widoczne w Polce. Na razie pojawiają się w największych miastach, ale jak przewidują analitycy rynku obserwujący branże pralniczą, wkrótce możemy spodziewać się ich ekspansji w całym kraju. Szukasz pomysłu na biznes? Pralnia samoobsługowa to dziś strzał w dziesiątkę. Podpowiadamy, jak otworzyć pralnię samoobsługową i odnieść sukces.

Choć w Polsce pralnie samoobsługowe pojawiły się niedawno, sam koncept nie jest nowy, bo w Stanach Zjednoczonych pierwsze tego rodzaju punkty pojawiły się już w latach trzydziestych dwudziestego stulecia – zaczęło się od Teksasu, a potem pralnie samoobsługowe na stałe wpisały się w amerykański krajobraz. Co wiemy choćby z komedii romantycznych, w których niejeden zwrot fabuły mam miejsce właśnie w pralni samoobsługowej, idealnym miejscu na przypadkowe spotkanie bohaterów, które wygląda naturalnie. Teraz polski rynek dojrzał do tego typu rozwiązań.

Dlaczego pralnie samoobsługowe zyskują taką popularność?

Przede wszystkim jest to rozwiązanie, które wpisuje się w globalny trend samoobsługi. Cyfryzacja gospodarki zrewolucjonizowała rynek usług, coraz mocniej eliminując z niego personel. Dziś już nie potrzebujemy na przykład kasjerów, bo są kasy samoobsługowe. Nie potrzebujemy kogoś, kto wypożyczy nam samochód – mamy system samochodów miejskich na minuty, które wypożyczamy, używając aplikacji. Pralnia samoobsługowa działa tak samo i jest naturalnym wyborem osób z pokolenia cyfrowych tubylców, czyli ludzi wychowanych od początku w epoce internetu.

Poza tym pralnie samoobsługowe pasują do współczesnego modelu życia: mobilnego, opartego raczej na współdzieleniu niż posiadaniu – stylu życia pokolenia millenialsów i młodszych osób. To dlatego świetnie przyjmują się w dużych miastach. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy mieszkają w niewielkich mieszkaniach albo w akademikach, gdzie nie mają miejsca na nowoczesna pralkę – to ludzie przyzwyczajeni do tego, że życie toczy się na mieście, nie w domu, więc dlaczego nie miałoby to dotyczyć i prania?

Jak otworzyć pralnie samoobsługową?

Branża pralnicza jest specyficzna, jednak nie trzeba jej znać, by otworzyć pralnię samoobsługową. Wystarczy skontaktować się z doradcami z firmy Sovrana. To lider polskiej branży pralniczej, obecnie firma Sovrana jest też przedstawicielem Speed Queen w Polsce. Speed Queen to światowa marka pralni samoobsługowych, która oferuje rozwiązania „pod klucz”. Z ekspertami z Sovrana wdrożysz koncepcję pralni samoobsługowej Speed Queen dostosowując ją do swoich planów i możliwości finansowych. Warto zaznaczyć, że nie jest to franczyza, co oznacza nie tylko bak opłat licencyjnych, ale też daleko idącą swobodę w kształtowaniu swojego biznesu.

Jednocześnie wdrażając koncepcję Speed Queen otrzymujesz pakiet gotowych i sprawdzonych rozwiązań, takich jak aplikacja do rozliczeń z klientami, która jedocześnie jest programem lojalnościowym i ważnym narzędziem marketingowym. Otrzymujesz też dostęp do panelu do zarzadzania pralnią, a także wsparcie na każdym etapie – od wyboru i wyposażenia lokalu, poprzez niezbędne szkolenia, akcję reklamową itp. Finałem współpracy z doradcami z firmy Sovrana jest dobrze prosperująca pralnia samoobsługowa pod szyldem Speed Queen – może to być jeden punkt lub od razu kilka w ramach sieci.

 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy