Czy warto otworzyć swoją pralnię?

Jeśli szukasz pomysłu na biznes, możliwe, że rozważasz otwarcie pralni. Wielu analityków rynku przewiduje, że branża ta będzie się w najbliższym czasie dynamicznie rozwijać, a rynek wciąż jeszcze nie jest nasycony. Czy warto zainwestować w przedsiębiorstwo w branży pralniczej? O czym trzeba pamiętać, by odnieść sukces na tym rynku?

Branża pralnicza jest bardzo specyficzna i trzeba ją dobrze znać, by odnieść sukces. Jeśli jesteś osobą, która dopiero wchodzi na ten rynek, warto skorzystać z wiedzy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, a takich znajdziesz w firmie Sovrana, która od lat zajmuje się nie tylko wdrażaniem innowacyjnych technologii pralniczych, ale też doradzaniem przedsiębiorcom, jak otworzyć pralnię – pomagają na każdym etapie, od tworzenia biznesplanu, poprzez szukanie lokalu i konstruowanie oferty pralni, aż do wyposażenia i serwisu urządzeń pralniczych. Z ekspertami z firmy Sovrana z sukcesem ominiesz wszystkie rafy i dopłyniesz do portu o nazwie: pralnia ceniona przez klientów i przynosząca duże zyski.

O czym trzeba pamiętać, jeśli chcesz otworzyć własną pralnię? Przede wszystkim – lokal. Znalezienie właściwego lokalu jest kluczowe. Przede wszystkim musi się on znajdować w takim miejscu, by mieć gwarancję klientów. Popularną lokalizacją są galerie i pasaże handlowe, należy jednak pamiętać, że wynajem powierzchni w takim miejscu jest kosztowny. Zdecydowanie taniej wynajmiemy lokal usługowy na osiedlu, ciekawym pomysłem jest też sprawdzanie ofert developerów – często powierzchnie na wynajem w nowo budowanych inwestycjach są dostępne w promocyjnych cenach, a inwestorowi zależy na tym, by zapewnić różnorodność usług. Należy generalnie pamiętać o zasadzie, że pralnia powinna przypadać na 10000 do 20000 mieszkańców, choć analitycy rynku wskazują, że niedługo wskaźniki mogą się zmienić i większe zagęszczenie punktów usługowych typu pralnia nie będzie problemem. Dlatego warto się rozejrzeć, jak wygląda konkurencja na lokalnym rynku.

Należy tez pamiętać, że lokal, w jakim będzie pralnia musi spełniać szereg wymogów technicznych, które wynikają z przepisów. Najłatwiej, jeśli znajdziemy lokal, w którym już działała pralnia, w przeciwnym wypadku zwykle musimy być gotowi na remont i adaptację pomieszczeń do nowego typu działalności, co podnosi koszty początkowe otwarcia pralni. W remoncie i dostosowaniu lokalu do wymogów prawnych pomogą nam eksperci firmy Sovrana.

Następny bardzo ważny etap to konstrukcja oferty, bo z niej wynika wyposażenie palni. Bazą jest oczywiście pralnie wodne, do niedawna absolutną podstawę stanowiło też czyszczenie chemiczne na sucho – dziś coraz większa popularność zdobywa innowacyjna technologia wet cleaning, która jest alternatywą dla czyszczenia chemicznego. Konstruując ofertę należy wziąć pod uwagę specyfikę lokalnego rynku. Jeśli dominują seniorzy, warto stawiać na sprawdzone i tradycyjne rozwiązania, a przy tym zaoferować na przykład odbiór i dostawą prania w najbliższej okolicy za drobną dopłatą – dla starszych osób noszenie ciężkich rzeczy do pralni to duży wysiłek. Jeśli dominują młodzi – większe zainteresowanie będzie innowacyjnymi technologiami oraz ekologicznymi rozwiązaniami, na przykład praniem z użyciem biodegradowalnych rozpuszczalników. Dobrze skonstruowana oferta to gwarancja stałego dopływu klientów.


 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy