Zalety prania chemicznego, o których nie wszyscy wiedzą.

Proces czyszczenia na sucho wykorzystuje rozpuszczalniki do usuwania zabrudzeń i plam z tkanin, bez konieczności używania wody. Włókna naturalne, takie jak wełna i jedwabie mogą się skurczyć, zniekształcić i stracić kolor po zwykłym praniu w wodzie. Włókna syntetyczne, takie jak poliester, również dobrze reagują na czyszczenie na sucho. Pranie chemiczne pomaga przywrócić odzież do idealnego stanu bez ryzyka uszkodzenia tkanin. Jakie jeszcze zalety posiada czyszczenie na sucho?

Specjalistyczna wiedza na temat tkanin
Możemy wiedzieć, czym jest akryl, jedwab i bawełna, ale świat tkanin ma dla nas wiele tajemnic. Czy znamy właściwości wełny angorskiej i wiemy, w jaki sposób należy ją czyścić? Większość osób zapewne nie ma takiej wiedzy. W przeciwieństwie do osób zatrudnionych w pralniach chemicznych. Tutaj znajomość poszczególnych rodzajów tkanin jest podstawą sukcesu. Każda tkanina może reagować zupełnie inaczej na zastosowane środki chemiczne. Przed praniem odzież jest, zatem bardzo starannie sortowana. 

Pranie chemiczne w walce z molami
Czyste ubrania to bardzo skuteczny sposób na walkę z molami i innymi owadami, które potrafią uszkodzić nasze ubrania. Owady mogą niszczyć ubrania bezpośrednio lub pośrednio. Bezpośrednie uszkodzenie jest spowodowane przez grupę owadów żywiących się tkaniną. Pośrednie uszkodzenie powstaje, gdy owady żywią się tym, co pozostaje na zabrudzonej tkaninie np. resztkami pokarmów, napojów czy potem. Mole atakują bezpośrednio odzież, zwłaszcza wełnę i mieszanki wełny. Niektóre środki czyszczące zapewniają ochronę przeciwmolową. Skutecznie chronią nasze ubrania, nie pozostawiając zapachu naftaliny.

Zmora mężczyzn, czyli poplamione krawaty
Krawaty są często wykonane z delikatnych tkanin takich, jak jedwab i wymagają specjalnej troski, jeżeli chodzi o ich czyszczenie. Niezależnie od tego czy poplamiliśmy krawat sosem, czy po prostu chcemy przywrócić mu jego pierwotny kształt, pranie chemiczne jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla panów, którzy bez krawatów nie wyobrażają sobie życia. 

Konserwacja odzieży
Wiele pralni chemicznych specjalizuje się w konserwacji sukni ślubnych, ubranek do chrztu i innych pamiątek rodzinnych. Konserwacja pomaga przedłużyć żywotność odzieży na wiele lat. Mamy w szafie jedwabną suknię po naszej prababci i chcielibyśmy zachować ją w dobrym stanie? Oddajmy ją do czyszczenia chemicznego.

Nie tylko odzież
Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem na sucho to nie tylko specjaliści od pielęgnacji ubrań, ale również od pielęgnacji tekstyliów. Tapicerka kanapy, krzeseł, dywany, zasłony, narzuty, koce wszystkie te rzeczy znajdują się w naszych domach i w większości przypadków nienawidzimy ich czyszczenia. Jest pracochłonne i rzadko przynosi pożądany efekt. Pralnia chemiczna sprawdza się tutaj znakomicie. 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy