Pranie w pralni chemicznej

Sporą część naszej garderoby, którą używamy na co dzień pierzemy w domowych pralkach lub ręcznie. Mowa tu przede wszystkim o takich rzeczach, jak odzież wierzchnia, czy bielizna. Niestety nie wszystkie materiały nadają się do takiego prania. Otóż jest cała masa tkanin i ubrań, które potrzebują specjalistycznego traktowania. Chodzi tu głównie o suknie, płaszcze czy garnitury, które zwyczajnie nie nadają się do czyszczenia domowymi sposobami bądź tego rodzaju sposoby mogą im tylko zaszkodzić. W takich sytuacjach oddajemy nasze rzeczy do pralnie chemicznej. Wyjaśniamy, które tkaniny powinniśmy zanieść do pralni i w jakich sytuacjach.

Przyda nam się wiedza o tym, że pranie chemiczne znacznie przewyższa pozostałe metody czyszczenia ubrań. Wiąże się to ze specjalną budową agregatów chemicznych. Maszyny te zbudowane są tak, żeby sam proces prania był szybki, łatwy, efektywny i mało uciążliwy. Pralnie chemiczne świetnie sprawdzają się tam, gdzie zawodzą inne sposoby czyszczenia odzieży. Warto korzystać z pralni chemicznej, jeśli mamy do czynienia z naprawdę ciężkimi plamami lub zabrudzona odzież nie może być prana w wodzie ze względu na materiał. Efektywność tej metody prania wynika to z tego, że rozpuszczalniki wykorzystywane w agregatach cechuje ogromna skuteczność tak, że bez kropli wody rozpuszczają one cały brud i wszystkie ciężkie zabrudzenia po prostu znikają.

Jakie ubrania oddawać do pralni?
Elementy garderoby, odzieży i materiałów, które przeznaczone są głównie do prania chemicznego to przede wszystkim okrycia wierzchnie, czyli płaszcze, kurtki, kożuchy, zimowe kombinezony albo futra. Z kolei ubrania z naszej szafy, które powinny trafić bezwzględnie do pralni to na pewno garnitury i garsonki. Wiąże się to z tym, że ubraniom tym bardzo szkodzą domowe sposoby oczyszczania i próba doprowadzenia odzieży do ponownego założenia może skończyć się jej zniszczeniem. Równie częstymi klientami pralni chemicznych są nasze obrusy, serwety, pościele oraz narzuty. W tym przypadku akurat materiały te nadają się do domowego prania, jednak często domowe pralki są po prostu za małe. Równie często nie mamy też gdzie porządnie wysuszyć tych rzeczy, które potrafią zająć bardzo dużo miejsca. Co więcej, sporo pralni proponuje usługi krochmalenia plus maglowania, co nadaje tego rodzaju materiałom elegancką sztywność sprawiając, że tkaniny wyglądają jak nowe. Na tym wachlarz usług pralni chemicznej się nie kończy. Otóż często proponowane jest wspomniane wcześniej krochmalenie i maglowanie, ale również pranie wodne, czyszczenie parą i na sucho oraz dodatkowo prasowanie i odświeżanie odzieży. Nic dziwnego więc, że pralnie chemiczne zyskują coraz większe uznanie odbiorców. Wynika to z szybkości, jak również precyzyjności realizowanej usługi, ale przede wszystkim klienci cenią sobie wygodę i oszczędność czasu, jaka wiąże się z korzystaniem z pralni.

W razie awarii zawsze jest jakieś wyjście!
Bardzo często zdarza się, że na ubraniach powstaje wyjątkowo trudna do usunięcia plama a domowe metody zwyczajnie zawodzą. Na szczęście są pralnie chemiczne, a więc idealny sposób na to, aby pozbyć się plamy, a jednocześnie nie zniszczyć tkaniny. W razie nagłego wypadku, działający tam profesjonaliści pomogą szybko pozbyć się plamy i uratować naszą kreację. Wszystko dzięki doświadczeniu oraz sprawdzonym i bezpiecznym środkom.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy