Na czym polega pranie wodne?

W coraz bardziej zabieganej rzeczywistości, chętnie korzystamy z wszelkich możliwych udogodnień. Z tego powodu nasze codzienne obowiązki powierzamy branży usługowej, która pomaga nam uporać się z rosnącą stertą problemów, jak np. sterta ubrań zalegających do prania. Na szczęście istnieją pralnie, które zdejmują z nas przykry obowiązek. Eksperci odnotowują, że coraz częściej korzystamy z usług profesjonalnych pralni w celu usunięcia plam z naszych ulubionych ubrań oraz wyjątkowych kreacji. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – dzięki temu możemy zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i energii. Wystarczy, że ubrania oddamy do profesjonalnej pralni, a potem odbierzemy je czyste, załatwiając w międzyczasie ważniejsze sprawy. Dzięki temu nasze ulubione ciuchy dłużej zachowują żywotność. Zapewne zauważyliście, że w profesjonalnych pralniach poza praniem chemicznym jest też opcja prania wodnego. Wyjaśniamy, na czym ona polega.

Profesjonalne pralnie oferują swoje usługi zarówno klientom indywidualnym oraz większym firmom, jak hotele czy restauracje, które potrzebują kompleksowej obsługi. Warto również wiedzieć, że to właśnie dzięki pralniom możemy szybko odświeżyć wygląd domowych tekstyliów oraz swoich ulubionych ubrań. Profesjonalne czyszczenie to nie tylko usuwanie wszelkiego zabrudzenia i plam, ale jest to również zabezpieczanie materiału i odnawianie tkanin. Większość z nas korzystała już z prania chemicznego, jednak warto wiedzieć, że nie wszystkie tkaniny można prać tą metodą. Wówczas możemy zdecydować się na opcję prania wodnego.

Zasada działania
Ten sposób prania odbywa się oczywiście na mokro, przy użyciu wody oraz specjalistycznych detergentów. Używane w tej metodzie środki piorące skutecznie i bardzo szybko przenikają w głąb tkaniny i usuwają wszelkie zabrudzenia oraz plamy. Jest to więc unowocześniona tradycyjna forma prania, którą znamy od lat. Oczywiście w profesjonalnych pralniach używane są większe maszyny i innego rodzaju detergenty, jednak zasada jest podobna. Współczesne maszyny pralnicze posiadają jednak o wiele więcej – niż domowe pralki – możliwości, włącznie z automatyczną kontrolą temperatury oraz wilgotności. Sprzęt ten jest przy tym niezwykle ekonomiczny i wydajny. W dalszym procesie prania wodnego wykorzystuje się różnego rodzaju pralnice, wirówki, suszarki bębnowe bądź tunele suszące, magle i prasownice.

Jakie tkaniny można prać tym sposobem?
Zastanawiasz się, czy metoda prania wodnego jest bezpieczna dla tkanin i czy nie spowoduje uszkodzeń? Nie musisz się obawiać, ponieważ każdy może skorzystać z usług tego rodzaju pralni. Do prania wodnego można przekazać taką garderobę, której wypranie w domowej pralce lub pranie ręczne mogłoby zniszczyć lub niedostatecznie wyczyściłoby ubranie. Sposoby wykorzystywane w pralniach wodnych sprawdzą się najlepiej przy czyszczeniu tkanin, które wykonane są z włókien naturalnych, ale tak naprawdę równie dobrze sprawdzą się one w przypadku i tych sztucznych. Z oczywistych względów najczęściej z usług pralni wodnej korzystają klienci instytucjonalni, ponieważ tego rodzaju punkty pralnicze pozwalają obsłużyć cały hotel, restaurację, szpital czy szkołę, zapewniając świeże i czyste obrusy oraz pościel.

Wyposażenie pralni wodnej
W pralniach wodnych najważniejszym sprzętem są pralnice, które działają na identycznej zasadzie jak nasze zwykłe domowe pralki automatyczne, jednak różnią się pojemnością, wydajnością, ilością programów i systemów oraz z reguły o wiele wyższą jakością.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana