Wszystko o praniu wodnym

Nasze domowe pralki są obecnie bardzo innowacyjne – nowoczesna technologia wyposażyła jest w mnóstwo praktycznych funkcjonalności. Niestety, domowy sprzęt wciąż nie jest w stanie poradzić sobie z każdym zabrudzeniem oraz z każdym materiałem. Otóż wszelkiego rodzaju garnitury, płaszcze zimowe, suknie wyjściowe czy odzież skórzana wciąż potrzebują specjalistycznego traktowania w profesjonalnych pralniach. To jednak nie wszystko. Warto pamiętać, że domowa pralka nie przyda się również do czyszczenia dużej ilości odzieży roboczej czy bielizny hotelowej. Jednym słowem z ogromną ilością garderoby. Właśnie dlatego działają profesjonalne pralnie wodne, w których łatwo i przede wszystkim szybko można pozbyć się plam z dużej ilości odzieży. Poza tym, że jest to świetny punkt usługowy, jest to też dobry pomysł na biznes.

Pralnia wodna działa na podobnej zasadzie co nasze tradycyjnej pralki, czyszczące przy użyciu wody i detergentów. Uprane w ten sposób tekstylia są następnie poddawane dalszej pielęgnacji w postaci prasowania żelazkiem lub mogą być przepuszczone przez magiel. Oznacza to, że sam proces prania wodnego jest w zasadzie identyczny z tradycyjnym praniem domowym – po co więc używać pralni? Otóż pranie wodne w pralni jest bardziej rozbudowane i zautomatyzowane przy użyciu nowoczesnego sprzętu i specjalnych detergentów. To właśnie od wykorzystanych środków chemicznych zależy efektywność i jakość przeprowadzonego procesu czyszczenia.

Zalety prania wodnego
Jak już wspomniano pranie wodne nie różni się specjalnie od tradycyjnego prania domowego, jednak jest ono wykonywane w profesjonalny i przemysłowy sposób. Oznacza to, że do całego procesu używa się specjalnego sprzętu, który w bezpieczny i skuteczny sposób doczyszcza zabrudzenia. Usługi pralni są zarówno dla klientów indywidualni, jak również firm prywatnych bądź jednostek budżetowych. Pranie wodne jest idealne do prania bielizny osobistej czy pościelowej, dlatego najczęściej korzystają z niego szpitale, hotele i restauracje. Pranie na mokro będzie też najskuteczniejsze przy tkaninach wykonanych z włókien pochodzenia naturalnego bądź z tworzyw sztucznych.

Jak to działa?
Pranie na mokro sugeruje obecność wody. Całość wygląda tak, że wykorzystuje się specjalistyczne detergenty piorące, które skutecznie i szybko przenikają w głąb tkaniny i usuwają wszelkie plamy. Jest to unowocześniona forma tradycyjnego prania, przy czym współczesne maszyny pralnicze posiadają wiele ciekawych i przydatnych możliwości, włącznie z automatyczną kontrolą temperatury i wilgotności. Maszyny te są też niezwykle ekonomiczne i wydajne.

Jakie tkaniny można prać na mokro?
Metoda prania wodnego jest bezpieczna dla tkanin i nie spowoduje uszkodzeń, co oznacza, że praktycznie każdy rodzaj garderoby można prać w ten sposób. A jaki rodzaj ubrań opłaca się prać na mokro w pralni? Najlepiej oddawać takie ciuchy, których wypranie w domowej pralce lub pranie ręczne może je uszkodzić lub niedostatecznie wyczyścić materiał. Metody wykorzystywane w pralniach wodnych najlepiej sprawdzają się przy praniu tkanin, które wykonane są z włókien naturalnych, ale sprawdzą się równie dobrze w przypadku tych sztucznych. Najczęściej z usług pralni wodnej korzystają klienci instytucjonalni, ponieważ tego rodzaju punkty pralnicze pozwalają obsłużyć obiekt w ilościach przemysłowych, a więc cały hotel, restaurację, szpital czy szkołę.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana