Poznaj nowoczesne technologie prania wodnego i chemicznego

Z punktu widzenia klienta sprawa jest prosta: oddaje odzież do pralni po czym odbiera ją już czystą i wyprasowaną. Jednak w rzeczywistości w branży pralniczej zachodzą ostatnio wielkie zmiany, jeśli chodzi o technologię. Unowocześniono wiele procesów, a samo pranie i czyszczenie odzieży staje się coraz szybsze, skuteczniejsze a przy tym coraz bardziej ekologiczne i mniej obciążające dla środowiska. Wraz z firma Sovrana, która zajmuje czołowe miejsce w polskiej branży pralniczej prezentujemy najnowsze technologie prania wodnego oraz chemicznego. Wszystkie te innowacje znajdziesz w dobrych pralniach rekomendowanych przez Sovrana.

Czyszczenie chemiczne to jedna z najpopularniejszych usług w pralniach. Poddawane tej procedurze są wyroby, które nie mogą być prane w kąpieli wodnej. A więc to wszystko, czego nie możemy wrzucić w domu do pralki automatycznej – w wielu pralniach najwięcej klientów jest zainteresowanych tą właśnie usługa, bo domowe pralki z nowoczesnymi programami niemal wszystko inne są w stanie uprać. Czyszczenie chemiczne standardowo zajmuje od godziny do półtorej, w zależności do rodzaju wyrobu i stopnia zabrudzeń oraz wykonywanych czynności dodatkowych. Odbywa się ono w agregacie, gdzie odzież poddawana jest działaniu różnego typu rozpuszczalników chemicznych. Jednak choć sama zasada jest niezmienna, także tu pojawiły się nowości.

Pierwszą są ultranowoczesne agregaty, które działają na zasadzie obiegu zamkniętego. Oznacza to, że podczas pracy nie emitują trujących oparów, bo rozpuszczalniki są w środku schładza, skraplane i odprowadzane do specjalnego pojemnika. Kolejna sprawa to same rozpuszczalniki. Obecnie coraz częściej stosuje się preparaty przyjazne dla środowiska, na przykład na bazie krzemionki – tego typu rozpuszczalniki są bardzo skuteczne w swojej funkcji czyszczącej, a jednocześnie są biodegradowalne.

Pranie wodne to kolejna usługa, która jest popularna. To co się zmieniło to konstrukcja pralnico – wirówek. Urządzenia te są przede wszystkim coraz bardziej energooszczędne, a także mają coraz lepiej rozbudowane programatory i systemy sterowania, dzięki czemu możliwe jest bardzo precyzyjne zaprojektowanie całego procesu czyszczenia odzieży i kontrola parametrów na każdym etapie oraz odpowiedniego dozowania środków. To sprawia, że proces prania jest skuteczniejszy a jednocześnie delikatniejszy dla odzieży, a sam cykl uległ skróceniu – fakt ten przekłada się na większą wydajność pralni a co za tym idzie na wyższe obroty przedsiębiorstwa.

Nowością w pralniach rekomendowaną do wprowadzenia przez firmę Sovrana są systemy wet cleaning, czyli innowacyjna technologia prania wodnego, która staje się alternatywą dla czyszczenia chemicznego, bo proces zaprojektowany jest tak, że w kąpieli wodnej można bezpiecznie i skutecznie czyścić rzeczy, które wcześniej nie mogły być poddawane takiemu praniu, a zatem jedwab, wełnę czy skórę naturalną licową oraz typu nubuk. Co ważne, pranie wodne w systemie wet cleaning jest dla odzieży bezpieczniejsze niż poddawanie jej działaniu rozpuszczalników chemicznych, a jakość czyszczenia i odplamiania jest przy tym zachowana na tym samym poziomie. System wet cleaning rewelacyjnie sprawdza się w procesie czyszczenia oraz renowacji i farbowania wyrobów skórzanych.




 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana