Wet cleaning, czyli pranie wodne zamiast czyszczenia chemicznego

Jeszcze jakiś czas temu było oczywiste, że rzeczy delikatne, na przykład z jedwabiu czy koronki, wełniana odzież typu garnitury czy płacze a także wyroby ze skóry naturalnej muszą być czyszczone chemicznie, to znaczy przy wykorzystaniu rozpuszczalników i bez udziału wody w całym procesie czyszczenia. Precyzyjnie informowały o tym wszywane w ubrania metki. Tego rodzaju ubrania oczywiście należało oddawać do pralni na czyszczenie chemiczne, przez co było to jedną z najpopularniejszych usług na rynku pralniczym.

Jednak teraz pojawiła się nowa technologia. Systemy wet cleaning, które w Polsce wprowadza Sovrana pozwalają na zastąpienie czyszczenia chemicznego praniem wodnym. Dzięki innowacjom w zakresie urządzeń i stosowanych detergentów pranie wodne stało się delikatne i nieszkodliwe nawet dla najbardziej wymagających tkanin, a przy tym bardzo skuteczne w czyszczeniu i usuwaniu plam.

Jak wyglądają systemy wet cleaning?
SoftWash® Xtreme Care to rekomendowany przez Sovrana system prania wodnego. Co go wyróżnia? Przede wszystkim fakt, że cykl całego czyszczenia podzielono na dwie części: pranie oraz suszenie odbywa się w odrębnych urządzeniach. Dzięki temu możliwa jest efektywna obsługa większej liczby zamówień, co skutkuje większą rentownością danego punktu usługowego, jakim jest pralnia. Poza tym w systemie SoftWash® Xtreme Care cykl prania nie jest dłuższy niż podczas czyszczenia chemicznego.

PRanie w tym systemie jest bardzo skuteczną metodą radzenia sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami i plamami takimi jak od oleju, z krwi czy kawy lub czerwonego wina, a więc trudnymi do usunięcia. Warto też zaznaczyć, że odzież po praniu w systemie SoftWash® Xtreme Care jest odświeżona i przyjemna w dotyku, łatwo też poddaje się procesom wykończenia, dzięki czemu szybko osiągamy efekt satysfakcjonujący klienta.

IBW to kolejny system prania wet cleaning. Rekomendowany jest on do prania różnego typu tkanin a także do kompleksowej pielęgnacji wyrobów ze skór naturalnych, zarówno skór licowych jak i zamszowych. W systemie tym największym atutem jest stosowanie wyjątkowo nowoczesnych pralnico – wirówek oraz suszarek. Urządzenia te są wyposażone w pompy samodozujące z opcją precyzyjnego programowana. Programowanie komputerowe pozwala na dostosowanie oraz kontrolę wszystkich parametrów procesu czyszczenia, dzięki czemu mamy możliwość perfekcyjnie dopasować je do wymagań danego typu surowca oraz stopnia zabrudzenia.

System IBW rewelacyjnie sprawdza się przy wyrobach skórzanych. Przede wszystkim pozwala na bardzo skuteczne czyszczenie w praniu wodnym skóry tak, by usunąć zabrudzenia nawet tkwiące głęboko w jej strukturze. Sprawdza się też przy odplamianiu odzieży skórzanej. W kąpieli wodnej mamy też więcej możliwości rozprowadzenia substancji dodatkowych, takich jak środki impregnujące, zmiękczające czy pigmenty, dzięki czemu renowacja i farbowanie skór przychodzą szybko i ze znakomitymi efektami. IBW sprawdza się w stosunku do wyrobów skórzanych zdecydowanie lepiej niż dotychczasowe metody czyszczenia chemicznego. Cały proces jest też delikatniejszy dla który, a przy tym zdecydowanie szybszy i wymaga mniejszych nakładów pracy ze strony personelu obsługującego pralnię. A to sprawia, że firma funkcjonuje sprawniej i przynosi wyższe zyski.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana