Jak zadbać o koszule?

Może się to zdarzyć każdemu. Masz zamiar założyć koszulę i nagle uświadamiasz sobie, że kołnierzyk jest przyżółknięty, chociaż koszula była prana. Oczywiście, wystarczy oddać koszulę do pralni chemicznej, aby szybko i skutecznie pozbyć się problemu. Możesz jednak spróbować zapobiec zabrudzeniom wokół kołnierzyka. W jaki sposób to zrobić?

Jak zapobiec powstawaniu charakterystycznego pierścienia dookoła kołnierzyka?
Zanim podpowiemy Ci, jak prawidłowo radzić sobie z żółtymi plamami wokół kołnierzyków, powinieneś najpierw zrozumieć, co je powoduje. Żółte, mało estetyczne pierścienie wokół kołnierza koszuli spowodowane są potem i kombinacją martwych komórek naskórka. Twoja skóra pod wpływem ciepła wytwarza również sebum, które wnika w tkaninę. Im głębiej dotrze, tym bardziej trwałe i widoczne stają się plamy.

Niestety, niewiele można zrobić w kwestii pocenia się. To naturalny proces, którego trudno uniknąć. Możesz spróbować używać chusteczki do ciała i w ciągu dnia co jakiś czas przecierać swoją szyję. Dobrym pomysłem może być również nałożenie na skórę szyi odrobiny pudru dla niemowląt. Taki produkt będzie wchłaniał pot. Nie zaszkodzi również kilka dodatkowych nawyków higienicznych, aby zmniejszyć efekt przybrudzonego kołnierzyka. Korzystanie z gąbek pod prysznic i delikatny masaż skóry pozwoli usunąć martwy naskórek. Jeśli po prysznicu lubisz nakładać na skórę balsam lub chętnie korzystasz z produktów do włosów, upewnij się, że wytarłeś szyję przed założeniem koszuli. Możesz w ten sposób zapobiec wchłonięciu tych produktów w materiał. To kluczowe, jeśli chodzi o okolice kołnierzyka oraz obszary pod pachami.

Najlepsze rozwiązanie – wiele koszul na zmianę
Niektóre osoby mają tendencję do wielokrotnego noszenia koszuli między praniami. Jeśli jednak chcesz zachować dobry wygląd koszuli na dłuższą metę, unikaj tego. Noszenie koszuli więcej, niż jeden raz bez prania nie jest zalecane, ponieważ ciepło ciała wytwarzane przez nie podczas drugiego noszenia może spowodować, że zabrudzenia nie tylko powiększą się, ale również utrwalą. Choć kołnierzyk może na pierwszy rzut oka wydawać się czysty, sebum, które wniknęło w tkaninę jest po prostu niewidoczne. Gdy Twoje ciało będzie wytwarzać ciepło, olejki zaczną działać. Nie ma nic gorszego, niż utrwalone plamy wokół kołnierzyka. Te naprawdę trudno usunąć!

Jak usunąć plamy wokół kołnierzyka w domu?
Obecnie istnieje wiele produktów do usuwania plam wokół kołnierza. Większość z nich jest dostępna na prawie każdej półce sklepowej. Jednak musimy wziąć pod uwagę, że każdy z nas ma inną chemię ciała. Trudno wybrać jeden, idealny produkt, który będzie najlepszy dla wszystkich. Wadą wszelkich domowych sposobów czyszczenia kołnierzyka jest fakt, że nieumiejętne stosowanie produktów może utrwalić plamę, zamiast ją usunąć. Z tego powodu zalecamy skorzystanie z usługi pralni chemicznej. Profesjonalny środek do czyszczenia na sucho potraktuje pierścień wokół kołnierza wieloma formułami, które go usuną lub rozjaśnią. Prawdopodobieństwo utrwalenia plamy jest zminimalizowane, gdy zabiegi wykonują profesjonaliści. A teraz kilka praktycznych rad, by Twoje koszule wyglądały zawsze świetnie:

- pamiętaj, aby dobrze wytrzeć szyję po skorzystaniu z prysznica,
- zminimalizuj stosowanie balsamu do ciała lub wody kolońskiej na szyi,
- upierz koszulę po każdym użyciu, nie tylko wtedy, gdy jest w jasnym kolorze.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana