Jak prać i czyścić wyroby ze skór naturalnych?

Obecnie, aby pralnia dobrze prosperowała, musi oferować znacznie więcej niż zwykłe pranie odzieży. W czasach, gdy niemal każdy ma w domu pralkę automatyczną z wieloma programami, w tym bardzo zaawansowanymi, do pralni przychodzą dwa typy klientów: ci, którzy nie mają czasu i chęci na pranie w domu i chcą to zlecić oraz ci, którzy mają do wyczyszczenia rzeczy, jakich nie można wrzucić do pralki automatycznej w domu.

Jednym z takich wyrobów jest odzież i galanteria skórzana. Póki co nie ma pralek automatycznych, które mogłyby być wykorzystane do wyprania na przykład skórzanej kurtki. Dlatego tak ważne jest, by w swojej pralni mieć szeroką ofertę czyszczenia rzeczy ze skóry Co to może być? Firma Sovrana, która jest liderem w branży pralniczej, jeśli chodzi o wdrażanie nowoczesnych technologii podpowiada kilka rozwiązań.

Czyszczenie chemiczne to rozwiązanie najbardziej klasyczne, do którego przyzwyczajona jest większość klientów. Polega ono na poddawania skóry działań różnego typu rozpuszczalników bez użycia wody. Cały cykl zajmuje od godziny do półtorej. W tym czasie odbywa się pranie wstępne, pranie zasadnicze, odwirowywanie i suszenie. Na koniec niezbędne jest też usunięcie zapachu używanych środków chemicznych.

Choć to tradycyjna metoda znana od lat, poza generalnymi założeniami, które są niezmienne, w dziedzinie tej pojawiło się wiele nowości, o których informuje firma Sovrana. Przede wszystkim – agregaty. Nowoczesne agregaty do czyszczenia chemicznego działają w obiegu zamkniętym. Oznacza to, że rozpuszczalniki nie wydostają się na zewnątrz, co likwiduje problem trujących oparów – szkodliwych zarówno dla środowiska naturalnego jak i dla pracowników obsługujących pralnię.

Poza tym używa się coraz mniej szkodliwych rozpuszczalników. Nowością na rynku jest system GreenEarth – to rozpuszczalnik na bazie silikonu, a więc naturalnej krzemionki, jest całkowicie biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska naturalnego, a przy tym cechuje go bardzo wysoka skuteczność w czyszczeniu i usuwaniu plam.

Po wyczyszczeniu odzieży chemicznie jest ona też podawana impregnowaniu oraz formowana tak, by wyglądała perfekcyjnie. Możliwe jest też zastosowanie środków barwiących – pigmenty mogą służyć do odświeżenia koloru lub do jego radykalnej zmiany. Farbowanie skór to oferta, którą warto mieć w swojej pralni, by wyróżnić się na tle konkurencji.

Czyszczenie skór w systemie wet cleaning
Czyszczenie i pielęgnacja skór w praniu wodnym to nowość. System IBW to innowacja, która stanowi idealną alternatywę dla klasycznego czyszczenia chemicznego. Dzięki zastosowaniu ultraprecytzyjnego systemu sterowania komputerowego, możliwe jest bezpieczne i skuteczne czyszczenie skór w kąpieli wodnej. Gwarantuje to wyższą skuteczność czyszczenia, jest też zdecydowanie lepsze przy farbowaniu skór, bo pigmenty w wodzie rozprowadzają się zdecydowanie lepiej niż na sucho. Wyroby skórzane poddane praniu wodnemu są też lepiej przygotowane do procesów wykańczających, a więc do impregnacji, uszlachetniania i ostatniego formowania na manekinie. Skóra jest zmiękczona, co gwarantuje lepszą absorbcję środków dodatkowych.

System ten nadaje się do czyszczenia i pielęgnacji zarówno skór licowych, jak i skóry zamszowej oraz typu nubuk. Nowoczesny system prasowania gwarantuje, że klient otrzyma perfekcyjnie wyglądający element garderoby.



 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy