Co musimy zrobić przed oddaniem rzeczy do pralni?

Pralnie chemiczne doceniamy przede wszystkim ze względu na wygodę i ogromną oszczędność czasu. Niewielu z nas ma obecnie czas i ochotę, by zajmować się dbaniem o swoje ubrania i inne tekstylia. Wolimy powierzyć te zadania profesjonalistom i cieszyć się idealnie czystymi i pięknie pachnącymi rzeczami. Istnieje jeszcze jedna ważna kwestia. Niektóre rodzaje ubrań wymagają szczególnej pielęgnacji, wrzucenie ich do pralki i pranie na mokro może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. W naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej zakładów świadczących usługi pralnicze. Mamy, w czym wybierać. Jeśli nigdy do tej pory nie korzystaliśmy z usług pralni, wielu rzeczy możemy po prostu nie wiedzieć. Podpowiadamy, co koniecznie powinniśmy zrobić przed wizytą w pralni i oddaniem swoich ubrań do czyszczenia. To samouczek dla początkujących klientów pralni chemicznych.

Zwróćmy uwagę na etykiety
Każde ubranie posiada etykietę zawierającą instrukcję prania. Niektórzy z nas wycinają metki, zwłaszcza te przy szyi, które nas zwyczajnie drażnią. Jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Etykieta ubraniowa jest dla nas cennym źródłem pożytecznych informacji. Gdy odzież można czyścić wyłącznie chemicznie, z pewnością znajdziemy taką uwagę na metce. Przejrzenie rzeczy i ich etykiet pozwoli nam uniknąć oddania do pralni rzeczy, które możemy zwyczajnie wrzucić do pralki. Nie stresujmy się jednak zbytnio ubraniami przeznaczonymi wyłącznie do prania na sucho. Pracownicy pralni z pewnością skontrolują etykiety i wyłapią odzież do prania chemicznego. To jedna z czynności przygotowawczych.

Pokażmy pracownikom plamy
Możemy oczywiście liczyć na to, że rzeczy oddane do pralni zostaną skontrolowane pod kątem plam, ale dlaczego nie ułatwić tego zadania pracownikom pralni wskazując najbardziej uporczywe plamy. Jeśli wiemy, kiedy powstały i co było ich źródłem również o tym poinformujmy. Dzięki temu pracownicy będą w stanie lepiej zająć się naszą odzieżą. Być może z pewnymi plamami poradzą sobie szybciej i łatwiej. Jeszcze jedna, ważna uwaga. Nigdy nie czekajmy zbyt długo z oddaniem poplamionych rzeczy do prania. Nie ma nic gorszego, niż zaschnięta, kilkudniowa plama. Świeże plamy schodzą zdecydowanie lepiej.

Sprawdźmy, czy odzież nie jest uszkodzona
Sprawdźmy dokładnie ubranie, biorąc pod uwagę różne uszkodzenia. To bardzo ważne. Jeśli przed skorzystaniem z usług pralni sami wykryjemy brakujący guzik przy spodniach, zacinający się w kurtce zamek czy przetarcie na ukochanej spódnicy, nie będziemy mieć potem wątpliwości, gdzie powstały uszkodzenia.

Sprawdźmy kieszenie przed oddaniem rzeczy do prania
Kieszenie powinny zostać przez nas sprawdzone z dwóch powodów. Po pierwsze przedmioty w nich schowane np. spinacze czy długopisy mogą uszkodzić odzież. Pamiętajmy, że w jednym wsadzie często prane są ubrania różnych klientów, więc narażamy na ryzyko zniszczenia także ich ubrania. Istnieje jeszcze jeden ważny powód do skontrolowania kieszeni. Nie chcielibyśmy przecież uprać banknotów, kluczyków czy innych cennych przedmiotów. Pracownicy pralni w kieszeniach ubrań oddawanych do pralni znajdują często zaskakujące przedmioty, ale i oni mogą coś przeoczyć. W efekcie do prania trafiają zabytkowe kolczyki po babci, które wsunęliśmy tam w trakcie imprezy. W kieszeniach męskich spodni można natomiast znaleźć różne dokumenty.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana