Jakimi kryteriami kierować się wybierając pralnię chemiczną?

Coraz częściej korzystamy z usług pralni chemicznej. Znalezienie profesjonalnego obiektu świadczącego usługi na naprawdę wysokim poziome może być dla nas bardzo ważne. Sporym problemem może okazać się duży wybór pralni, zwłaszcza, jeśli mieszkamy w dużym mieście. Czym kierować się podejmując decyzję? Na jakie aspekty zwracać uwagę, aby zawsze być w pełni zadowolonym z usług świadczonych przez naszą pralnię.

Przyjazna obsługa
Pralnia jest punktem usługowym. Jak w każdym miejscu świadczącym określone usługi na rzecz klientów liczy się tu podejście do klienta. Nastawienie personelu do osób odwiedzających pralnię jest niesłychanie istotne. Pracownicy nie tylko powinni wykazywać się profesjonalizmem. To stanowczo za mało! Muszą być otwarci na klientów, zawsze uprzejmi, gotowi zawsze pomocą i odpowiedzieć na każdą wątpliwość. Nie wszyscy klienci muszą być przecież ekspertami w dziedzinie prania. W takim biznesie, jak pralnia, zachowanie personelu wobec klientów przekłada się na zyski. Najgorszy typ pracownika pralni to taki, który nie chce wejść w żadną interakcję z klientem. Tacy pracownicy jedynie odstraszają od skorzystania z danego zakładu.

Czytelne zasady kompensowania szkód
W trakcie procesów prania i czyszczenia różne rzeczy mogą się zdarzyć. Nawet przy największej staranności zawsze istnieje możliwość uszkodzenia ubrań czy innych tekstyliów. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pralnia świadczy swoje usługi na naprawdę szeroką skalę. Ważne jest, zatem, aby zakład posiadał jasną politykę odszkodowawczą. Z punktu widzenia klienta to swego rodzaju zabezpieczenie.

Usługi świadczone na miejscu
Wiele pralni działa obecnie na zasadach outsourcingu zlecając czyszczenie w innym miejscu. Jeśli usługi świadczone są poza zakładem, czas realizacji może ulec wydłużeniu. Jeśli zależy nam na czasie, koniecznie sprawdźmy, czy pralnia zleca pranie lub inne usługi na zewnątrz.

Świadczenie usług dodatkowych
Pralnie chemiczne wykonują obecnie cały szereg usług. Nie ograniczają się wyłącznie do prania na mokro i prania chemicznego. Profesjonalna pralnia charakteryzuje się tym, że jest w stanie zaoferować nam inne, dodatkowe udogodnienia. Może to być na przykład naprawa odzieży, dokonywanie różnego rodzaju przeróbek, prasowanie, a nawet składanie prania. W ten sposób w jednym miejscu możemy zostać kompleksowo obsłużeni. Wszystko, co związane z dbaniem o tekstylia i ubrania zostaje zdjęte z naszych barków.

Elastyczne godziny świadczenia usług
Niektórzy z nas są tak zabiegani i skupieni na innych sprawach, że trudno im znaleźć, choć trochę wolnego czasu na oddanie brudnych rzeczy do prania oraz odbiór już wyczyszczonych ubrań. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość pralni pracuje w podobnych godzinach, jak inne zakłady, nie jesteśmy w stanie z nich skorzystać. Powinniśmy poszukać pralni, która oferuje swoim klientom wygodne i elastyczne godziny pracy. Niektóre pralnie działają do późnych godzin wieczornych. Inne pracują już bardzo wcześnie rano. Na pewno znajdziemy taką, która idealnie wpisze się w nasz harmonogram dnia. Ciekawą opcją może być dla nas usługa dostawy i odbioru prania. Pracownik pralni może przyjechać do naszego domu po pranie. Wystarczy je wcześniej przygotować. Oczywiście, taka usługa jest dodatkowo płatna, ale za komfort jesteśmy dziś w stanie sporo zapłacić.
 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana