Wet Cleaning System

Wet Cleaning system to odpowiedź firmy Sovrana na potrzeby pralni i ich klientów. System oparty jest na technologii prania w wodzie zarówno tkanin, jak i skór. W niektórych przypadkach staje się doskonałą alternatywą dla prania chemicznego, ale bywa również jego uzupełnieniem. Na czym polega ta metoda prania?

Krótka charakterystyka technologii Wet Cleaning Sovrana
Metoda wykorzystuje cały zestaw środków pozwalających na skuteczne, bezpieczne i wydajne pranie wodne wszystkich rodzajów materiałów. Podstawą są specjalne pralnico-wirówki oraz suszarki posiadające odpowiednie opcje. Do prania używa się produktów chemicznych charakteryzujących się doskonałą mocą czyszczącą. Są one dozowane za pomocą pomp z programatorem. Końcowym etapem czyszczenia na mokro jest prasowanie, podczas którego wykorzystuje się nowoczesne manekiny prasowalnicze.

Metoda jest bardzo nowoczesna i wszechstronna. Ponieważ założeniem jest możliwość prania różnych rodzajów materiałów, system wyposażony został w kilkanaście różnych programów. Wspomniane pompy samodozujące umożliwiają dobranie właściwej ilości środków chemicznych, a urządzenia można zaprogramować wybierając właściwy czas prania, płukania oraz wirowanie. Jednym z kluczowych czynników jest również właściwa temperatura na różnych etapach prania. Suszenie w technologii Wet Cleanin oparte jest na nowoczesnych rozwiązaniach, które pozwalają zachować odzież i tekstylia w doskonałym stanie. Klienci przynosząc odzież do pralni chemicznej bardzo często nie dokonują jej wstępnego sortowania. Do czyszczenia na sucho trafiają, zatem rzeczy, które powinny być prane wodzie. Zatem posiadanie w ofercie opcji Wet Cleaning to bardzo dobry pomysł.

Zalety systemu Wet Cleaning
System jest przede wszystkim niezwykle skuteczny. Efekty usuwania plam i zanieczyszczeń bywają niekiedy zaskakujące. Odzież poddana praniu w systemie Wet Cleaning ma przyjemny zapach i jest miła w dotyku. Nie bez znaczenia jest również to, że pranie wodne jest bardziej ekologiczną opcją, niż czyszczenie na sucho. Co ciekawe, Wet Cleaning pozwala nam uprać rzeczy, które do tej pory oddawaliśmy wyłącznie do pralni chemicznej. Przykładem mogą być płaszcze, kurtki, garnitury, odzież sportowa czy zasłony. Teraz w wodzie wypierzemy z powodzeniem i bez ryzyka rzeczy wełniane, jedwabne czy z wiskozy. To również idealne rozwiązanie w przypadku odzieży skórzanej, która może zostać nie tylko dokładnie oczyszczona, ale i powtórnie zafarbowana. Taka renowacja przyda się z pewnością od czasu do czasu naszej ukochanej kurtce czy spódnicy skórzanej.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana