Wszystko, co musisz wiedzieć o Wet Cleaning System

Innowacyjny Wet Cleaning System to odpowiedź firmy Sovrana na narastające potrzeby pralni i ich klientów. Rozwiązanie to oparte jest na technologii prania w wodzie zarówno tkanin, jak i skór. W niektórych przypadkach system ten staje się idealną alternatywą dla prania chemicznego, jednak może być też jego dobrym uzupełnieniem. W artykule wyjaśniamy, na czym polega ta nowoczesna metoda prania.

Warto wiedzieć, że profesjonalne czyszczenie na mokro jest procesem, w trakcie którego do prania używa się wody, profesjonalnego sprzętu oraz odpowiednich detergentów. Takie połączenie jest doskonałą alternatywą dla czyszczenia na sucho, czyli prania chemicznego. Jaka jest jednak różnica między tymi dwoma metodami prania? Zapraszamy do lektury.

Czyszczenie na sucho vs czyszczenie na mokro
Ogólnie rzecz ujmując, za pojęciem "pranie chemiczne" kryje się proces czyszczenia ubrań przy użyciu ciekłego rozpuszczalnika. Mimo, że w dalszym ciągu do prania używane są określone specjalistyczne płyny, wciąż stosuje się termin „czyszczenie na sucho”, ponieważ to właśnie rozpuszczalniki zastępują w procesie pranie wodę. Powszechnie uważa się, że woda nie może być używana do prania niektórych tkanin i materiałów takich, jak wełna czy jedwab. Nowoczesne profesjonalne czyszczenie na mokro zmieniło jednak całe podejście do procesu prania. W ciągu ostatnich lat, kiedy zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z zagrożeń wynikających z używania PERC i innych petrochemikaliów, firmy zaczęły szukać nowych, bardziej ekologiczny i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. W tym celu opracowano profesjonalny sprzęt, który pomaga w odpowiedniej pielęgnacji ubrań czyszczonych na mokro, a specjalne zmiękczacze i dodatki sprawiają, że proces czyszczenia jest niezwykle efektywny i wydajny. W tym momencie czyszczenie na mokro jest całkowicie bezpieczne praktycznie dla każdej odzieży, bez względu na jej rodzaj oraz materiał.

Bezpieczna metoda
Należy podkreślić, że system Wet Cleaning jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. W zasadzie, rozwiązanie to jest powszechnie uznawane za jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji dostępnych w różnego rodzaju pralniach komercyjnych. Większość środków używanych w procesie Wet Cleaning odznacza się wysokim poziomem biodegradowalności. W metodzie tej, toksyczne środki stosowane podczas prania chemicznego jak perc, zostały zastąpione przez bardziej delikatne detergenty, które są jednak niezwykle skuteczne. Czy jednak bezpieczne jest czyszczenie wszystkich tkanin przy użyciu tej metody? Otóż Wet Cleaning System w ciągu ostatnich kilku lat przeszedł bardzo długą drogę. Wiąże się to z faktem, że jest to stale rozwijająca się technologia, która z każdym rokiem staje się coraz lepsza, skuteczniejsza i jeszcze bezpieczniejsza. Warto pamiętać jednak o tym, że tylko dlatego, że jest to bezpieczny sposób, nie oznacza to, że czyszczenie na mokro będzie zawsze najlepszym wyborem do prania wszystkich materiałów. W niektórych przypadkach czyszczenie na mokro po prostu się nie sprawdza i wówczas lepiej skorzystać z innych technik. Dodatkowo, Wet Cleaning System, poza mniejszą toksycznością, posiada jeszcze jedną, interesującą zaletę. Łatwo dostrzec ją od razu, jak tylko dostaniemy do rąk upraną w ten sposób odzież. O co chodzi? Otóż pranie będzie nie tylko czystsze i jaśniejsze, ale również zupełnie wolne od nieprzyjemnych zapachów, które charakterystyczne są dla prania chemicznego.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana