Wet Cleaning System. Ekologia, ekonomia, efektywność.

Czy wiesz, że praktycznie każda tkanina i każdy rodzaj odzieży nadaje się do prania w wodzie? Mimo to ludzie często wybierają pralnię chemiczną, aby zachować w idealnym stanie jedwabny krawat, garnitur czy plisowaną suknię. To nie woda wpływa negatywnie na tego rodzaju rzeczy. Bardziej szkodliwe jest działanie wysokich temperatur i długi cykl prania. W tradycyjnych pralnicach do prania wodnego, tkaniny rzeczywiście mogą mocno „ucierpieć”. Dlatego firma Sovrana, jeden z wiodących producentów na rynku pralniczym stworzyła skuteczny i bezpieczny system prania wodnego o nazwie Wet Cleaning Sovrana.

Na czym polega technologia Wet Cleaning
Ponieważ poszczególne rodzaje tkanin wymagają różnej temperatury, długości prania i ilości użytych środków chemicznych system opiera się na stworzeniu wielu programów, które można z łatwością dostosować do konkretnego wsadu. Z wielką dokładnością dozowane są również środki chemiczne. Należy podkreślić, że używane w systemie Wet Cleanig detergenty są o wiele bardziej bezpieczne dla środowiska naturalnego, niż środki stosowane w przypadku prania na sucho. Bezpieczne nie oznacza wcale mniej skuteczne. Potrafią usunąć wszelkie zabrudzenia i plamy, a jednocześnie zapewniają ochronę bardzo delikatnych włókien. Dlatego w systemie Wet Cleaning możemy uprać nawet jedwabną koszulę czy koronkową suknię. Myślisz, że wełny absolutnie nie wolno prać w wodzie? Mylisz się! Tak było rzeczywiście, dopóki nie stworzono systemu Wet Cleaning, który zapobiega kurczeniu się pewnych rodzajów tkanin, głównie wełny.

Dlaczego warto korzystać z opcji Wet Cleaning?
System Wet Cleaning ma wiele zalet. Do największych należy jego mniejsza toksyczność. Niestety, środki używane podczas prania chemicznego, choć bardzo skuteczne, bywają także niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Detergenty stosowane w systemie Wet Cleaning są o wiele bardziej delikatne. Charakteryzują się także całkowitą biodegradowalności. Nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Nie są także niebezpieczne dla ludzi, zarówno pracowników pralni, jak i jej klientów.

Jedną z najbardziej problematycznych tkanin, jeśli chodzi o czyszczenie i renowację jest skóra. Odzież skórzaną zanosimy do pralni chemicznej, nie wyobrażając sobie, że można ją prać w wodzie. Tymczasem w technologii Wet Cleaning można ją nie tylko dokładnie wyczyścić, ale również ponownie zafarbować. Taki proces odbywa się w tej samej pralnicy, co pranie. Nie ma on żadnego wpływu na bezpieczeństwo następnego wsadu prania. Klienci korzystający z opcji Wet Cleaning zauważają, że odzież wracająca z pralni jest nie tylko czysta, ale i pięknie pachnąca.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana