Pranie dywanów – oferta, którą warto mieć w pralni

Pranie dywanów oraz tapicerki to jedna z tych usług, która może przyciągnąć klientów do pralni w czasach, gdy większość posiadanej przez nas odzieży sprawnie, bezpiecznie i tanio możemy wyprać w domowej pralce automatycznej. Od kiedy pralki automatyczne stały się relatywnie tańsze, a przy tym są wygodne sposoby na kredytowanie zakupu i rozłożenie spłaty na raty niekiedy nawet nieoprocentowane lub z odroczonym terminem rozpoczęcia spłaty to w gospodarstwach domowych pojawiły się sprzęty wysokiej klasy i z tyloma programami, że nawet bardzo delikatne i wymagające rzeczy możemy uprać w domu.

Jednak czyszczenie tapicerki oraz dywanów nadal wymaga specjalistycznego sprzętu. Dlatego warto zaoferować taką usługę w swoim salonie pralniczym, jeśli zależy nam na wyróżnieniu się na tle konkurencji. W przygotowaniu dobrej oferty pomoże nam firma Sovrana, która od ponad dwudziestu lat zajmuje pozycję lidera na polskim rynku pralniczym, szczególnie w dziedzinie wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

Jednym z tych rozwiązań jest dobrze zaprojektowane ekstrakcyjne czyszczenie dywanów i tapicerek, jakie pomoże Ci w Twojej pralni wdrożyć Sovrana. Czyszczenie ekstrakcyjne określane jest też mianem natryskowo – ssącego – technologia ta pozwala usunąć zabrudzenia nawet te tkwiące bardzo głęboko w strukturze dywanu czy tapicerki. Nowoczesne techniki dywanowe rekomendowane przez Sovrana pozwalają więc na posiadanie dywanów nawet przez osoby ze skłonnością do alergii, bo można dywan wyczyścić naprawdę starannie.

Czego w swojej pralni, by oferować dobre pranie dywanów i tapicerki w systemie ekstrakcyjnym?
Oto spis sprzętów, które są do tego potrzebne: profesjonalna trzepaczka do dywanów, szczotka walcowa lub tarczowa, odkurzacz przemysłowy oraz ekstraktor – jest to zestaw podstawowy, który pozwala na skuteczne wyczyszczenie różnego typu dywanów. Oczywiście działanie mechaniczne nie wystarcza i potrzebujemy jeszcze zestawu detergentów. Jakich? Poza standardowymi środkami piorącymi używa się też środków odplamiających, które rozpuszczają plamy z oleju, smaru, plamy pochodzenia biologicznego (a więc na przykład z krwi) czy spożywczego (z kawy, czerwonego wina, inne zabrudzenia jedzeniem), dzięki czemu nawet bardzo brudny dywan może odzyskać blask. Używa się także środków antyalergicznych oraz neutralizatorów, które usuwają zapach środków chemicznych i sprawiają, że dywan jest odświeżony.

Jak przebiega proces czyszczenia ekstrakcyjnego dywany lub tapicerki?
Na pierwszym etapie usuwane są nierozpuszczalne zabrudzenia – to etap, który można porównywać do tradycyjnego odkurzania tyle tylko, że sięgamy zdecydowanie głębiej w strukturę włókien. Dzięki ich podnoszeniu możemy usunąć kurz i inne drobiny nawet tkwiące bardzo głęboko. Kolejny etap to rozpuszczanie brudu, który tego wymaga. Używa się tu środków o różnym działaniu, w zależności od charaktery zabrudzeń – plamy mogą być po rozpuszczeniu zmienione na pianę lub emulsję łatwą do usunięcia urządzeniami ssącymi. Usuwanie rozpuszczonych zabrudzeń to trzeci etap technik dywanowych. Ostatnim jest suszenie dywanu. Jest ono bardzo ważne, bo jeśli rozpoczniemy użytkowanie wilgotnego dywanu, łatwo powstaną na nim trudne do usunięcia odkształcenia i wygniecenia, na przykład od mebli. Poza tym w wilgotnym dywanie mogą pojawić się zmiany typu pleśniowego.





 

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy