Kiedy należy oddać garnitur do czyszczenia w pralni chemicznej?

To prawda. Mężczyźni w garniturach przyciągają płeć piękną. Ma to wiele wspólnego z aurą pewności siebie, którą niesie ze sobą noszenie garnituru. Garnitur wzbudza powszechny szacunek u ludzi. Można, więc powiedzieć, że zainwestowanie w doskonałej jakości garnitur i utrzymywanie go w idealnym stanie ma swoje ogromne plusy. Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych należy oddanie go od czasu do czasu do prania. Wielu mężczyzn zastanawia się jednak, jak często należy to robić? Kiedy trzeba wyczyścić garnitur na sucho? Nie ma uniwersalnych zasad. Również opinie samych specjalistów na ten temat są podzielone. Przedstawiamy nasze wskazówki dotyczące czyszczenia garnituru w pralni chemicznej.

Nie czyść garnituru po każdym noszeniu
Zwłaszcza, jeśli garnitur jest wykonany z naturalnych tkanin, takich jak wełna lub len, nie należy oddawać go zbyt często do czyszczenia. Wełna jest samoczyszcząca i nie ma zapachu. Kreatyna w wełnie działa antybakteryjnie i zapobiega niepożądanym zapachom. Ubrania wykonane z wełny lub lnu nie muszą być często czyszczone, a nieprzyjemne zapachy mogą zostać przez nas bardzo łatwo wyeliminowane. Wystarczy powieszenie garnituru na świeżym powietrzu. Z kolei dziesięciominutowa sesja parowa pod prysznicem zdziała cuda przeciwko rozmaitym zagnieceniom. Wełna i len oczywiście muszą być od czasu do czasu prane chemicznie.

Spodnie wymagają częstszego czyszczenia, niż marynarki
Pamiętajmy, że spodnie od garnituru tracą świeżość szybciej, niż marynarki. Pod marynarką nosimy przecież jeszcze koszulę, która pochłania większość potu. Kupując marynarkę, kupmy także 2 pary identycznych spodni. Będziemy mogli ich używać na zmianę. W ten sposób, jeśli obie pary spodni i marynarka zaczną wymagać czyszczenia, możemy zabrać cały zestaw do pralni chemicznej za jednym zamachem. Zapobiega to również powstawaniu różnic w kolorach między spodniami, a marynarką. Spodnie można nosić średnio 3 razy, marynarki średnio 6 razy. Po sześciokrotnym użyciu garnituru trzeba, zatem pomyśleć o wizycie w pralni. Prawdopodobnie posiadamy w szafie więcej niż jeden garnitur. Nie musimy, więc korzystać z usług pralni chemicznej co drugi dzień. Ale zawsze zaufajmy swoim oczom i nosowi. Jeśli spodnie nadal pachną świeżością, możemy wybrać tylko prasowanie, zamiast czyszczenia na sucho. Jest to mniej kosztowne rozwiązanie, a pozwala odzyskać odzieży świeży wygląd.

Czyszczenie garnituru – wyjątkowe sytuacje
Zazwyczaj oddajemy garnitury do czyszczenia, gdy mamy przed sobą wyjątkową okazję. Niektóre uroczystości oraz wydarzenia formalne wymagają od nas po prostu założenia garnituru. Chcemy, aby był wówczas świeży i pachnący. Jeśli to poprawi nasze samopoczucie i pewność siebie, nie wahajmy się i oddajmy go do czyszczenia. Innym dobrym momentem do wyczyszczenia na sucho jest powrót z podróży służbowej. Nasza odzież z pewnością źle zniesie podróż w walizce i nie będzie wyglądać najlepiej po wyciągnięciu z niej. Odświeżenie w pralni pozwoli garniturowi odzyskać dawny błysk. Jeszcze jedna rada. Nawet najlepszy garnitur nie będzie prezentował się dobrze, jeśli założymy do niego niezbyt świeżą koszule. Koszule, w przeciwieństwie do garniturów wymagają częstszego prania. Noszenie koszuli więcej, niż jeden raz sprawia, że tkanina wchłania sebum wydzielane przez naszą skórę i powstają mało estetyczne plamy pod pachami i przy kołnierzyku.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy