Czym się kierować wybierając pralnię chemiczną?

Do pralni chemicznej oddajemy często cenne i wartościowe dla nas pod względem emocjonalnym ubrania. Chcemy, zatem, aby wyszły bez szwanku z całego procesu czyszczenia na sucho. Kluczową kwestią jest, zatem znalezienie profesjonalnej pralni chemicznej. Problemem jest ich spory wybór. Czym się kierować podejmując decyzję o skorzystaniu z usług konkretnej pralni?

Przyjazna obsługa
Tuż po przekroczeniu progu pralni możemy zorientować się, jakie podejście do klienta mają pracownicy. Powinni mieć czas na wysłuchanie naszych pytań i wątpliwości oraz dokładną i rzetelną odpowiedź. Profesjonaliści pracujący w pralni doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są osobiste relacje z klientami i jak bardzo jakość usług przekłada się na zyski. Jeśli pracownicy pralni nie wydają się być zainteresowani budowaniem relacji z nami, to nie jest to dobry znak.

Zasady kompensacji szkód
Chociaż rzadko, czasami jednak odzież i tekstylia mogą ulec uszkodzeniu podczas cyklu czyszczenia. Wypadki są nieuniknione w każdej branży, która zajmuje się usługami na szeroką skalę. Zapytajmy, zatem o politykę odszkodowawczą zakładu, która chroni nas, jako klientów w przypadku uszkodzenia odzieży.

Pranie na miejscu
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre usługi czyszczenia na sucho są faktycznie wykonywane poza zakładem. Pralnia może transportować nasze ubrania do innego miejsca korzystając z outsourcingu. Może to znacznie wydłużyć czas wykonywania usług. Jeśli w ogóle nie mamy pewności, czy nasze lokalne pralnie same wykonują pracę czy zlecają ją na zewnątrz, koniecznie zapytajmy.

Usługi dodatkowe
Delikatne i skuteczne czyszczenie ubrań to podstawa działalności każdej pralni chemicznej. Ale nie tylko tym zajmuje się profesjonalna pralnia. Zakład może zaoferować nam dodatkowe udogodnienia takie, jak naprawa odzieży, przeróbki, prasowanie i składanie prania. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze klientów.

Elastyczne godziny pracy
Czasami znalezienie czasu na zawiezienie brudnej odzieży do pralni lub odbiór już wyczyszczonych ubrań może być utrudniony. Większość pralni pracuje w godzinach pracy innych zakładów. Najlepszymi pralniami chemicznymi są te, którzy oferują elastyczne i wygodne godziny pracy. Jeśli pracujemy przykładowo od 8:00 do 16:00 poszukajmy miejsca, do którego możemy zawieść odzież wcześnie rano, a odebrać po godzinie 18:00. Niektóre pralnie zapewnią nawet usługi dostawy i odbioru prania z domu klienta. To także bardzo wygodna opcja, choć zazwyczaj dodatkowo płatna.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana