Jak wyposażyć pralnię?

Pralnia to biznes, który przynosi stały dochód, a przy tym nie wymaga poświęcenia mu całego swojego czasu. Z dnia na dzień przybywa profesjonalnych pralni chemicznych, które stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z tego, że czyszczenie garniturów, garsonek, sukni wieczorowych czy ślubnych zwyczajnie przewyższa możliwości domowej pralki. Co więcej, w zabieganych czasach ludzie nie mają czasu, żeby samodzielnie zajmować się tym w domu, dlatego z ulgą korzystają z usług profesjonalistów, gwarantujących świeżą i pachnącą garderobą. Biznes pralniczy jest zatem obiecującym interesem, który zawsze będzie przyciągał klienta – może zatem warto otworzyć własną pralnię? Zanim postanowisz to zrobić dobrze zorientować się, w jaki sposób działa tego rodzaju biznes oraz jakiego wyposażenia będziesz potrzebować. Zapraszamy do lektury.

Niewątpliwą zaletą biznesu pralniczego jest możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Oznacza to, że czasem pracy oraz czasem wypoczynku można swobodnie dysponować. Biznes oferuje również możliwość całkiem niezłych zarobków, możliwość realizacji swoich zamierzeń i wizji oraz dużą samodzielność w podejmowaniu decyzji związanych z zarządzaniem. Nie zapominajmy też o możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii i wiedzy, co daje dużą satysfakcję z wykonywanej pracy. Jeśli jesteś zainteresowany, wyjaśniamy czego będziesz potrzebował do otworzenia własnej pralni.

Od czego zacząć?
Otóż punkt pralniczy wcale nie musi być duży – 15 metrów kwadratowych powierzchni, żeby ruszyć z własnym biznesem zupełnie wystarczy. Chodzi tu głównie o dobrą lokalizację, gdzie będziemy przyjmować i wydawać garderobą. Sama pralnia chemiczna może być gdzie indziej lub na początku możemy dogadać się z inną placówką i korzystać z jej usług. Oczywiście własna pralnia i punkty pralnicze oznacza, że będziemy potrzebować profesjonalnego wyposażenia. Absolutną podstawą będzie agregat chemiczny, który czyści ubrania w rozpuszczalniku organicznym. Po wstępnym odplamianiu odzież trafia do agregatu, w którym odbywa się właściwy proces czyszczenia, gdzie tkaniny poddawane są działaniom specjalnych czynników organicznych, które łączą się z brudem i zostawiają czystą tkaninę. Stoły i kabiny deteszarskie służą do wstępnego odplamiania najbardziej zabrudzonych miejsc. Plamy takie czyści się za pomocą specjalnych pistoletów ciśnieniowych lub parowych na stole bądź w kabinach. Warto posiadać te urządzenia w swojej pralni, ponieważ pozwalają na szybkie odplamianie i natychmiastowe odprowadzanie środka chemicznego z blatu stołu. Każda pralnia potrzebuje stołów prasowalniczych oraz manekinów do prasowania, które sprawiają, że tkanina nie naciąga lub nie marszczy się w newralgicznych miejscach. Kolejne ważne urządzenie to pakowarka, która w łatwy i szybki sposób pozwala na zapakowanie wyczyszczonych i wyprasowanych ubrań. Warto nabyć transporter, dzięki któremu gotowe ubrania będą przechowywane we właściwy sposób.

Skąd wziąć sprzęt?
Pamiętajmy o kosztach związanych z zakupem odpowiedniego sprzętu, który będzie różnił się ceną w zależności od jakości czy rodzaju interesujących nas pralek. Można kupić maszyny nowe lub używane. Te drugie mogą być nawet o 50 % tańsze, jednak ryzyko kosztownych awarii jest duże, poza tym nowe maszyny są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie, co oznacza, że oferują szerszą ofertę i wyższą jakość usługi. Właściwy sprzęt znajdziemy w profesjonalnych sklepach, jak Sovrana.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana