Profesjonalne czyszczenie skór

Garderoba i elementy skórzane zasługują na największą uwagę, zarówno zakupu jak i w trakcie ich używania i konserwacji. Oznacza to, że czyszczenie tych artykułów powinno być powierzone wyspecjalizowanym pralniom, które będą w stanie zachować ich pierwotne piękno i świeżość oraz sprawiać, że będą wyglądały jak nowe. Duża część pralni poszukuje obecnie szansy poszerzenia zakresu świadczonych przez siebie usług, a czyszczenie i renowacja produktów skórzanych niewątpliwie dają takie możliwości.

Warto pamiętać, że regularne czyszczenie skóry, tj. tapicerki skórzanej lub mebli skórzanych znacznie poprawia ich wygląd oraz elastyczność, jak również wytrzymałość materiału. Właśnie z tego powodu bardzo ważna jest konsekwencja w działaniu. Otóż skórę mebli należy czyścić regularnie po to, aby uniknąć jakichkolwiek zanieczyszczeń, pęknięć czy innych zniszczeń tego cennego materiału. Do czyszczenia mebli i tapicerek skórzanych w profesjonalnych pralniach używa się wyłącznie specjalistycznych środków przeznaczonych do czyszczenia skór, które są zupełnie bezpieczne dla tapicerki, jak i skutecznie pomagają usuwać zanieczyszczenia. Jakie usługi z zakresu profesjonalnego czyszczenia skór mogą zaproponować pralnie?

Opcja pralnia
Wszystkie pralnie, dysponujące dosyć ograniczoną powierzchnią, mogą wprowadzić zawężony, jednak bardzo atrakcyjny zakres usług, który obejmowałby chemiczne czyszczenie skór wszystkich gatunków oraz farbowanie i impregnacje wyłącznie skór licowych. Z kolei pralnie, które mogą adoptować większą powierzchnie, mogą z powodzeniem wprowadzić pełny zakres usług, który obejmuje czyszczenie chemiczne i pranie wodne (system IBW) wszystkich gatunków skór, farbowanie oraz impregnacje wszystkich gatunków skór.

Co jeszcze?
Profesjonalne pralnie nie powinny przestawać wyłącznie na wprowadzeniu usług i kupieniu sprzętu, ale też na profesjonalnym szkoleniu dla pracowników. Szkolenia takie powinny obejmować taki zakres zadań, jak rozróżnianie różnych gatunków skór, precyzyjne określenie sposobu odplamiania, zapierania, czyszczenia i prania zasadniczego, łatwy dobór koloru i określenie sposobu impregnacji, retuszowanie miejsc rozjaśnionych oraz poznanie metody podklejania. Ponadto warto wejść w stałą współpracę z firmą, która zapewnia sprzedaż specjalistycznych środków chemicznych i akcesoriów, jak oleje, farby czy impregnaty; sprzedaż urządzeń do wykonywania pełnego zakresu usług profesjonalnego czyszczenia, impregnacji i farbowania skór oraz pomoc marketingową przy wprowadzaniu usługi na rynek dany lokalny.

Używane środki
Środki, jakie używane są do profesjonalnego prania skóry będą różnić się ze względu na wybraną metodę prania. Czyszczenie chemiczne odzieży skórzanej wymaga zakupu takich środków, jak odplamiacze, zapieracze, natłuszczacze, impregnaty i środki uszlachetniające oraz farby do odzieży skórzanej. Z kolei pranie wodne odzieży skórzanej będzie wymagać zastosowania takich środków, jak odplamiacze, wspomagacze, natłuszczacze, impregnaty i środki uszlachetniające oraz farby do odzieży skórzanej. Dlaczego potrzebne są te wszystkie środki? Otóż jeśli skóra zamoknie - twardnieje. Dlatego opracowano całą gamę nowoczesnych płynów do prania skór, które posiadają substancje nawilżające i niskie pH, które sprawia, że skóra nie tylko nie twardnieje, ale wygląda jak nowa.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana