Wydajna procedura prania. Garść wskazówek dla zapracowanych osób.

Jeśli jesteś zajęty, prace domowe często spadają na dalszą pozycję, za innymi obowiązkami. Mówisz do siebie „Zrobię to jutro”. Jutro prawdopodobnie też nie masz czasu. Zanim się zorientujesz, mija tydzień i okazuje się, że nie wykonałeś żadnych domowych obowiązków. Twoje podłogi wyglądają na zakurzone, a stos prania wysypuje się z kosza. Skorzystaj z naszych wskazówek, aby zmienić i usprawnić swoją rutynę prania. Oto 7 rad, które sprawią, że staniesz się profesjonalistą w dziedzinie prania!

Stwórz system koszy na pranie
Aby posortować brudne ubrania, najlepiej jest kupić kilka koszy na pranie. Jeden do białych ubrań, jeden do ciemnych i jeden do pasteli. Możesz także sortować pranie według rodzajów odzieży. Wypełnij każdy kosz spodniami, swetrami, skarpetami itp. Po umyciu i wysuszeniu Twoje czyste ubrania będą już posortowane, gotowe do złożenia i odłożenia. Czy mieszkasz sam? Wtedy bardziej efektywnie jest nie sortować. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie w pełni zapełnić każdego kosza i ładunku pralki ubraniami. Te ubrania, które się da pierz razem. Pamiętaj jednak, aby każdą nową rzecz wyprać osobno, aby w przyszłości zapobiec farbowaniu.

Wprowadź zasadę: Piorę tylko to, co w koszu!
Czy przed każdym praniem musisz chodzić na kolanach po podłodze, szukając rozrzuconych skarpetek swojego dziecka? Czy Twój mąż traktuje krzesła w salonie, jako najlepsze wieszaki dla swoich brudnych koszul? Pora zmobilizować domowników! Daj każdemu dziecku swój własny kosz na pranie, maż także niech dostanie swój kosz. Przedstaw złotą zasadę prania: tylko ubrania, które są w koszach, są prane!


Okresowo czyść pralkę
Sama pralka również musi być czyszczona raz na jakiś czas. Jest to nie tylko dobre dla jej sprawnego działania i przedłużenia żywotności. Pranie będzie bardziej czyste, jeśli zadbasz o pralkę. Do czyszczenia pralki doskonale nadaje się ocet.

Rozwieś ubrania bezpośrednio po praniu
Wyjmij mokre ubrania z pralki bezpośrednio po zakończeniu cyklu. Pozostawiając mokre ubrania w bębnie, dajesz bakteriom szansę na swobodną zabawę, a Twój ładunek może zacząć brzydko pachnieć. Należy również wyjąć ubrania z suszarki po zakończeniu suszenia, aby zapobiec zagnieceniom. Szybko zauważysz, że nie musisz tak często używać żelazka.

Pierz skarpetki w specjalnych woreczkach na pranie
Po każdym cyklu prania zauważasz, że wyjmujesz z pralki mniej skarpet, niż do niej wrzuciłeś? Skarpety zawsze giną w praniu! To zagadka dla detektywa niemal w każdym domu. Czasami skarpety chowają się w nogawkach lub prześcieradłach. Innym razem utykają w zakamarkach pralki.Dlatego skorzystaj ze specjalnego woreczka do prania skarpet i bielizny. Zaoszczędzisz sobie szukanie zgub.

Podziel obowiązek prania między domowników
Pozwalając swoim dużym i starszym dzieciom dbać o pranie, oszczędzasz dużo czasu i energii. Nie zawsze możesz być w domu i nie zawsze musisz mieć czas na pranie. Aby upewnić się, że wszystko pójdzie, jak należy możesz zostawić instrukcje prania na pralce i listę ubrań do suszenia na suszarce. Obsługa tych urządzeń nie jest przecież szczególnie skomplikowaną czynnością.

Od czasu do czasu skorzystaj z usług pralni
Nie musisz znać się na wszystkim i być specjalistą od wszystkiego. Pewne rodzaje prania aż proszą się o wizytę w pralni. Kaszmirowe swetry, wełniane marynarki, jedwabne sukienki i inne delikatne ubrania wymagają specjalnego traktowania. Powierz je profesjonalistom, aby mieć pewność, ze nie ulegną zniszczeniu w trakcie prania

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana