Wet Cleaning System – alternatywa dla czyszczenia chemicznego

Pranie chemiczne to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy w komercyjnych pralniach chcieli wyczyścić problematyczną odzież nienadającą się do prania wodnego. Jednak od momentu powstania pralni chemicznych sytuacja zmieniła się. Pranie wodne uległo całkowitemu przeobrażeniu. Podstawą metamorfozy było uświadomienie sobie, że to nie woda w większości przypadków szkodzi tkaninom, ale sam proces prania, długie cykle prania, zbyt wysoka temperatura, nieodpowiednie środki chemiczne.

Wet Cleaning firmy Sovrana – system skuteczny i bezpieczny
Firma Sovrana stworzyła zupełnie nowatorską technologię prania, która pozwala na czyszczenie w wodzie materiałów delikatnych, specjalistycznych, a nawet skór. Wet Cleaning może doskonale zastąpić czyszczenie chemiczne. Sprawdzi się w przypadku delikatnego jedwabiu, wełny, materiałów, z których wykonana jest odzież sportowa, a także puchu. Czyszczenie na mokro puchowych kurtek nie stanowi obecnie najmniejszego problemu podczas, gdy kiedyś tego rodzaju odzież była prana jedynie w pralniach chemicznych. Posiadają one skuteczne metody czyszczenia plam i zabrudzeń, jednak używają bardzo toksycznych środków, które mogą wywoływać silne alergie i nie pozostają bez wpływu na środowisko naturalne. Jeżeli jesteśmy alergikami, a chcemy bezpiecznie korzystać z usług prani, powinniśmy wybrać opcję Wet Cleaning.

Na czym polega metoda Wet Cleaning?
Metoda Wet cleanig jest tak skuteczna, ponieważ oparta jest na kilku podstawowych elementach. Pierwszym są nowoczesne pralnico-wirówki, niezwykle zawansowane pod względem technologicznym. Te urządzenia pozwalają na większą kontrolę nad procesem prania. Umożliwiają idealne dobranie parametrów prania takich, jak temperatura czy długość cyklu. Wyposażone są ponadto w wiele specjalistycznych programów. Kolejny, ważny element systemu Wet Cleaning to nowe, bardzo delikatne środki chemiczne, którym jednocześnie nie można odmówić dużej mocy czyszczącej. Aby odpowiednio dobrać ilość takich detergentów do konkretnego cyklu prania niezbędne są również programowalne pompy samodozujące.

Jednym z podstawowych problemów podczas prania niektórych ubrań na mokro jest ich defasonowanie. Kłopotliwą odzieżą do prania na mokro są np. garnitury czy garsonki. Dlatego w systemie Wet Cleaning nie mogło zabraknąć specjalnego manekina prasowalniczego, na którym można wysuszyć ubranie w taki sposób, aby nie straciło ono swojego pierwotnego kształtu. Odzież prana w systemie Wet Cleaning pozostaje w niezmienionej kondycji oraz idealnym kolorze.

Powiązane artykuły

Kontakt
email : kontakt@koalicjacr.pl
O nas

Jesteśmy grupą specjalistów z branży pralniczej. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem i udzielać porad innym. Zapraszamy do czytania.

Zaprzyjaźnione firmy

profesjonalne pralni przemysłowe sovrana